VALORANT patch notes 5.06. Nejzásadnější změna je v podobě mapy Pearl
Článek VALORANT patch notes 5.06. Nejzásadnější změna je v podobě mapy Pearl

VALORANT patch notes 5.06. Nejzásadnější změna je v podobě mapy Pearl

Jonáš Mácha

22. 9. 2022 13:33

V létě obohatil map pool Valorantu nový přírůstek v podobě mapy Pearl. Ta se po několika měsících feedbacku od hráčů dočká několika zásadních změn, které by měly mapu přiblížit k optimálnímu stavu. Dále se také bude měnit smg “Stinger”, aby dohnal své rychlopalné kolegy.

Updaty zbraní

Stinger se dočká buffu, který by mu měl navrátit část jeho někdejší síly. Zbraň se dle Riotu velmi špatně kontrolovala, a to dokonce i na krátké vzdálenosti, kde by měla excelovat. Vývojáři tak zasáhli do rozptylu střelby: z hodnoty 1,6 fire error po 7 výstřelech se přechází na 1,3 fire error po 6 výstřelech. V případě, že se zbraní zamíříte, pak byla zvýšena přesnost prvního výstřelu: konkrétně se mění fire first shot error z 0,5 na 0,35.

Updaty map

Jak již bylo zmíněno, zásadních změn se dočkala mapa Pearl, které mají za cíl zmenšit komplexitu mapy a zjednodušit průchod některými oblastmi, čehož vývojáři docílili převážně odstraněním některých rohů a koutů, kde se hráči mohli schovat.

Social update

Do hry také přibyl nový “Indikátor rušivého gameplay chování”, tzn. systém, který by měl rozpoznat, zda-li hráč trollí a narušuje svým hraní kompetitivní přirozenost hry. Na konci hry (Unrated, Competitive, Spike Rush, Replication) by pak hráči měli vyhodnocení tohoto systému vidět.

Patch přinesl samozřejmě i opravu známých chyb a bugů.

 

Související články