Counter-Strike: Global Offensive Článek Valorant opět úřaduje. Legendární švédská hráčka juliano opouští scénu CS:GO

Valorant opět úřaduje. Legendární švédská hráčka juliano opouští scénu CS:GO

Kateřina Sauerstromová

18. 9. 2021 09:44

Veteránka Julia “juliano” Kiran oznámila přelomovou změnu a po více než deseti letech ukončuje kariéru v Counter-Striku.

Juliano si ve střílečce společnosti Valve vydobyla pozici jedné z nejlepších hráček Counter-Striku vůbec, nyní se ale chystá ovládnout konkurenční Valorant. Změna v kariéře není pro její fanoušky až takovým překvapením. Juliano v poslední době věnovala Riot střílečce velkou pozornost během streamování.

Stav esportové scény CS:GO není v nejlepší kondici a odchody legend jako je Julie hru nenávratně poškozují. Juliano má v životopise více CS:GO ocenění než kterákoliv jiná hráčka, což z ní dělá velmi významnou týmovou posilu. Své zkušenosti zúročí ve Valorant týmu XSET, zůstane tak ve stejném celku, pouze změní hru.

Pod vedením lídryně Juliano se týmům kde působila podařilo zvítězit na Intel Challenge Katowice v roce 2015, 2016 a 2017. Nejlepší výkon ovšem předvedla v týmu Besiktas na turnaji DreamHack Valencia Showdown, kde značně pomohla k vítězství nad CLG Red. Besiktas tehdy obdržel výhru 50 000 dolarů spolu se vstupenkou na turnaj DreamHack Open Rotterdam. 

Zdroj: win.gg