Dota 2 Článek V Katovicích začal svátek esportů. V počítačové hře Dota 2 se bojuje o tři miliony

V Katovicích začal svátek esportů. V počítačové hře Dota 2 se bojuje o tři miliony

tej

22. 2. 2019 13:35

Osm týmů a štědré odměny. V polských Katovicích začal obří turnaj v počítačové MOBA hře Dota 2. O postup do nedělního grandfinále bojovalo celkem dvanáct pětičlenných týmů a jistotu účasti tak má jeden z dvojice Team Secret – Gambit Esports, kteří se o to utkají ve finále. Vítěz si odnese štědrou odměnu 125 tisíc dolarů, tedy více než 2,8 milionu korun.

Major, tedy velký turnaj, který se pořádá v počítačové hře Dota 2 jen v Polsku rozdá na odměnách 300 tisíc dolarů, což dohromady dělá nějakých 6,7 milionů korun. Největší podíl si odnese vítěz grandfinále, které se bude konat v neděli večer, zkrátka nepřijde ani poslední tým, který získá 67,7 tisíc korun.

Ještě před startem vyřazovacích částí v Polsku proběhla skupinová fáze. Týmy rozdělené do dvou skupin po šesti soutěžily o postup. Z celkem dvanácti týmů vypadly čtyři (Forward Gaming, For The Dream, komplexity Gaming a Alliance), čtyři postoupily do skupiny vítězů a čtyři do skupiny poražených.

Právě skupiny vítězů a poražených jsou v esportech vskutku zajímavou formou. Přes vítěznou skupinu je cesta do grandfinále jednodušší a rychlejší, navíc mohou jednou prohrát, čímž pak spadnou do skupiny poražených. Samotného grandfinále se pak zúčastní vítěz finále z obou skupin. Mezi největší favority turnaje patří tým OG, který vloni v létě vyhrál The International, tedy ten největší možný turnaj v esportu vůbec.