Článek V Katovicích se chystá svátek hráčů. Organizátoři přidali i turnaje ve Fortnite

V Katovicích se chystá svátek hráčů. Organizátoři přidali i turnaje ve Fortnite

tej

6. 2. 2019 08:55

Tradiční vyvrcholení ESL One, které se koná v prvním březnovém víkendu, láká fanoušky počítačových her spíše na střílečku Counter Strike:Global Offensive. Kromě té se však na akci předvedou i hráči jiných her. Novinkou se stanou dva velké turnaje v obrovsky populární hře Fortnite, 200 nejlepších hráčů světa se utká o celkem 600 tisíc dolarů, tedy téměř třináct a půl milionu korun.

Turnaj Intel Extreme Masters se v Katovicích stal tradiční akcí, na kterou se sjíždí fanoušci počítačových a konzolových her z celého širého okolí, další spousta z nich pak zápasy sleduje na streamech. Organizátoři, stejně jako v loni, plánují fanoušky zabavit hned ve dvou víkendech.

První turnaj si pro sebe uzmula hra Dota 2. V té se v polských Katovicích střetne celkem dvanáct týmů a bojovat budou o celkovou odměnu 300 tisíc dolarů, tedy 6,7 milionu korun. Vyřazovací části jsou naplánovány od 22. do 24. února. Právě během téhle akce se odehraje první ze dvou připravovaných turnajů ve Fortnite. Hráči budou hrát o celkovou sumu 100 tisíc dolarů (2,2 milionu korun).

Hned víkend poté se už v Polsku rozjede turnaj v Counter Strike. V něm se utká celkem 24 týmů celkově o jeden milion dolarů (téměř 22,5 milionů korun), což je jednou tolik, než bylo v loňském roce. Kromě této střílečky bude na akci i StarCraft 2.

Právě během tohoto víkendu se uskuteční větší ze dvou turnajů ve Fortnite, tentokrát o 500 tisíc dolarů. „Fanoušci z celého světa věcí o akci v Katovicích a přinést jim Fortnite coby jednu z největších světových her zní fajn,“ vysvětlil důvody dohody ředitel výroby ESL Sebastian Weishaar.

Z akce mají největší radost vývojáři hry Epic Games. Ti se už v loňském roce mohli pochlubit tržbami téměř 66 miliard korun a jejich hra je v současnosti jednou z nejhranějších her vůbec. „Fortnite je globální hra, kterou hrají úžasní a vášniví hráči z celého světa. Partnerství s ESL v Katovicích nám dává příležitost ukázat některé z těch úžasných světových hráčů,“ řekl k plánované novince esports manažer Epic Games Rob Hodson.

Související články