Utíkal před tornádem, přesto ovládl turnaj o statisíce
Counter-Strike: Global Offensive Článek Utíkal před tornádem, přesto ovládl turnaj o statisíce

Utíkal před tornádem, přesto ovládl turnaj o statisíce

13. 4. 2020 18:05

ESL Pro League má za sebou svou jedenáctou sezónu. Ta byla unikátní nejen tím, že se hrála online, včetně finále. Ale ESL zavedlo nový formát, s novými týmy a novými pravidly. Bohužel, evropská a americká část se musela odehrát odděleně. Hráči by kvůli vysokému pingu nemohli odehrát spravedlivé zápasy. V Americe se překvapení neudálo, Team Liquid si bez větších problému došel pro vítězství. V Evropě byl boj o titul mnohem vyrovnanější, nakonec se vítězi stali švédští Fnatic.

Finálový souboj v Evropě přinesl opakování finále z minulé sezóny. Mousesports, v čele s Davidem „frozen“ Čerňanským, začali sérii proti Fnatic nadějně, když před svou mapou, Nukem, vyhrávali 2:1 a měli výhodu matchpointu. Jenže Fnatic jsou v poslední době na mapě Nuke ve formě a Mousesports nedali žádnou šanci. Švédi je zdecimovali 16:1 a šlo se tak na poslední mapu, Mirage. Tím začala Krimz a Brollan show. Neskutečný výkon obou těchto hráčů zajistil Fnatic jejich třetí ESL Pro League titul. Návazali tak na triumfy z první a druhé sezóny. MVP celého turnaje byl vyhlášen Brollan, mladý švédský rifler.

 

V Americe bylo odehráno finále taktéž ve formátu Bo5, jenže Team Liquid, si po výborných výkonech vysloužili přímý postup do finále, do kterého šli s výhodou jedné mapy. Evil Geniuses se s Team Liquid utkali v turnaji již dříve a souboj byl jednostrannou záležitostí ve prospěch Team Liquid. Nyní byli ještě dominantnější. Nick „nitr0“ Cannella se obzvláště nenudil. Jeho oblast zasáhlo tornádo a přišel tím o proud. Musel tak spěchat ke svému známému, u kterého finále turnaje o statisíce dolarů vyhrál. Jeho spoluhráč, Jonathan “EliGE” Jablonowski, se stal nejlepším hráčem turnaje.

Na sestřihy obou finále se můžete podívat zde: 

 

Související články