Článek Úspěšným gamerem i na mobilu? Startuje druhý ročník Red Bull M.E.O.

Úspěšným gamerem i na mobilu? Startuje druhý ročník Red Bull M.E.O.

tej

2. 10. 2019 12:02

Je potřeba nabušeného počítače nebo nejnovější konzole, aby se z hráče stal úspěšný gamer, který bude obrážet turnaje? Kdepak! Startuje totiž druhý ročník turnaje Rud Bull M.E.O., který je věnován pouze mobilním hrám. Samotného turnaje se zúčastní více než čtyřicet zemí, chybět nebude ani Česká republika.

Esporty už nějakou dobu patří mezi hojně sledovanou zábavu. Turnaje ve střílečce Counter Strike: Global Offensive, stavitelské vyvražďovačce Fortnite či strategické MOBA hře Dota 2 pravidelně přilákají miliony diváků. Jedno však mají společné. K tomu, aby si hráči zahráli, potřebují buď výkonný počítač, nebo aspoň konzoli.

Jenže to už teď nutností není! V posledních letech stále více stoupá popularita mobilních her, a tak se nyní budou moci hráči kompetitivně vyřádit i na této platformě. Po úspěšné premiéře se totiž vrací obří turnaj Red Bull M.E.O. O co v něm jde?

Turnaj bude věnovaný v první řadě mobilním hrám. Tou hlavní bude nejoblíbenější mobilní hra světa Clash Royal, soutěžit se ale bude i v populární karetní hře HearthStone. A přihlásit se do turnaje může každý.

Kvalifikace se budou v Česku konat od 27. října každou neděli po dobu čtyř týdnů a hrát se bude z pohodlí domova. Ti nejlepší se pak střetnou v Praze v rámci národního finále o dvě místa na celosvětovém finále, které se koná v únoru příštího roku ve španělském Madridu.

V úvodním ročníku byl úspěšný i tým eSuba. Slovenský zástupce českého týmu Daniel „danoboss“ Sehnoutek se totiž probojoval do celosvětového finále a své úspěšné tažení napříč hrou Clash Royal zakončil krásným třetím místem a odvezl si 5 tisíc dolarů, tedy více než 118 tisíc korun.