Článek Úspěch na MS v Clash Royale. Slovák Danoboss skončil na třetím místě

Úspěch na MS v Clash Royale. Slovák Danoboss skončil na třetím místě

tej

13. 2. 2019 10:34

Československý esport je na vzestupu a v poslední době si připisuje jeden úspěch za druhým. Důkazem je celosvětové finále ve hře Clash Royale, které probíhalo minulý týden na turnaji Red Bull M.E.O. v německém Dortmundu. Tam se mezi nejlepších 16 probojoval český hráč Martin „Lotr Sniper“ Jozífek, obrovský úspěch nakonec oslavil Slovák Daniel „danoboss“ Sehnoutek, který vybojoval třetí místo.

Clash Royale je karetní strategická hra a Slovensko se v ní nyní může pyšnit obrovským úspěchem. Hráč českého profesionálního týmu eSuba dokázal na mistrovství světa v Clash Royale vybojovat skvělé třetí místo. Kromě jiného si odvezl odměnu pěti tisíc dolarů, tedy více než 114 tisíc korun. „Úžasné, zatím nejlepší turnaj v každém ohledu,“ radoval se po triumfu Sehnoutek v rozhovoru pro esuba.cz.

Ten na turnaji prohrál jen dvakrát, shodou okolností pokaždé s hráčem YYYY, který ho porazil jak ve skupině, tak v následném finále. Přesto si slovenský hráč nemyslí, že by byl horším hráčem. „Nebyl lepší. Já jsem ty zápasy hrál na nic,“ řekl.

Ze třetího místa má podle svých slov radost, přesto ale věří, že mohl skončit i lépe. „Strašně moc si toho vážím, ale vždycky to může být ještě lepší,“ uvědomuje si.