Turnaje jen online, prázdné či zrušené akce. Esport řeší šíření koronaviru
Článek Turnaje jen online, prázdné či zrušené akce. Esport řeší šíření koronaviru

Turnaje jen online, prázdné či zrušené akce. Esport řeší šíření koronaviru

pav

10. 3. 2020 07:55

Šíření koronaviru už ovlivňují i svět esportu. Prestižní turnaj IEM Katowice proběhl poprvé v historii bez diváků, jedenáctitisícová aréna Spodek byla uzavřena veřejnosti a fanoušci, kteří se sjeli z celého světa, museli celou akci sledovat po hospodách. Po celém světě se další eventy kvůli obavám z dalšího šíření viru ruší, odkládají, či zásadně mění.

Velkých změn dostál třeba turnaj Hearthstone Masters Tour o čtvrt milionu dolarů, který se měl koncem března odehrát v Los Angeles. Čtyřicet nejlepších profíků si to ale místo toho rozdá online a každý bude hezky v bezpečí domova.

Další akce se rovnou ruší či přesouvají na neurčito. Streamovací služba Twitch zrušila svůj amsterdamský TwitchCon, město Austin smázlo konferenci SXSW, kde se měl odehrát eMLS Cup, vydavatel Rocket League Psyonix oznámil zrušení deváté série World Championship, které se měla odehrát v Texasu na konci dubna.

Vydavatel EA musel kvůli koronaviru významně říznout do svých esportových akcí, které se neodehrávají výhradně online. Bukurešťský turnaj FIFA Ultimate Team Champions Cup Stage V, který se měl odehrát 3. až 5. dubna, je zrušený, stejně tak playstationová kvalifikace Global Series původně naplánovaná na 2. a 3. května.

Nová CS:GO liga FLASHPOINT se musela změnit ještě před svým oficiálním začátkem naplánovaným na 13. března. Dubnové play off ve Stockholmu se ruší, úvodní event celé ligy se odehraje ve studiu v Los Angeles kompletně za zavřenými dveřmi.

„Studio je v kontrolovaném prostředí, ve kterém můžeme nastavit jasná pravidla a postupy k tomu, abychom ochránili hráče a zaměstnance,“ stojí v oficiálním prohlášení.

Koronavirus COVID-19 byl nahlášen už u více než sta tisíc lidí po celém světě (zhruba 80 tisíc z nich v Číně), téměř čtyři tisícovky lidí mu podlehly.

Související články