Sazka eLEAGUE Článek

Tři roky bez League of Legends, Riot potrestal majitele týmu kvůli neplacení hráčům

Kateřina Sauerstromová
27. 4. 2021 09:29 Sdílej:

Až do 1.1. 2024 se Colin „Oddity” Ethan musí vzdát všech událostí, které sponzoruje Riot Games.

„Organizace SolaFide Esports neplatila své hráče, trenéry a jiné členy týmu, čímž porušila pracovní smlouvy, které měla se zaměstnanci uzavřeny. Majitel Oddity dále neplnil své závazky související s prize money. Trenérům ani hráčům neposkytl podíl z turnajových výher, na které měli nárok,” vyjádřil se k situaci Riot.

Riot vnímá situaci jako poškození dobrého jména celé hry a proto se rozhodl pro razantní krok. Colin Ethan se musí stáhnout z profesionálního League of Legends až do začátku roku 2024. SolaFide může ve své činnosti pokračovat, ale to jedině tehdy, pokud celá společnost přejde pod jiného majitele.

„Komplikace způsobené s koronavirovou krizí zasáhli i nás v SolaFide. Ztráta finančních prostředků se bohužel promítla v neplacení smluvních kontraktů,” sdělil sám Oddity.

Colin v oficiálním vyjádření nicméně poděkoval Riot Games za to, že se snažili celý problém vyřešit jak nejlépe a nejprofesionálněji jen mohli. Colinův trest rozhodně není malý, dle jeho reakce jej ale přijal se ctí.

Jak to bude s pokračováním SolaFide je prozatím otázkou. Hráči kvůli chybějícím platbám ukončili své působení už v březnu 2021.