top-10-fifa-songu-poradna-davka-nostalgie-tyto-pisnicky-provazely-nase-detstvi
Sazka eLEAGUE Novinky

Top 10 FIFA songů: Pořádná dávka nostalgie, tyto písničky provázely naše dětství

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
28. 10. 2020 13:23 Sdílej:

Dejme stranou gameplay, servery a vše podobné. Mnozí z nás mají s Fifou spojenou spoustu krásných vzpomínek, které provázel soundtrack našeho oblíbeného fotbalového simulátoru. Samozřejmě, žebříček je ovlivněn osobními preferencemi, ale snažili jsme se ho sestavit, abychom si každý mohli užít trošku nostalgie.

10) Avicii - The Nights - FIFA 15

Avicii je jedním z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších umělců tohoto tisíciletí. Jeho skladba „The Nights“ přináší nejen nostagické vzpomínky na FIFA 15, ale také na samotného zesnulého Švéda.

9) Madeon - Finale - FIFA 13

Madeon nepatří mezi ty nejznámější světové interprety, píseň „Madeon“ se však okamžitě stala favoritem fanoušků FIFA. Hlas v songu z naší oblíbené FIFA 13 patří Nicholasi Petriccovi z kapely Walk the Moon.

8) FMLYBND - Come Alive - FIFA 15

Soundtrack FIFA 15 je prostě a jednoduše parádní. FMLYBND nejsou příliš aktivní kapelou, jejich track Come Alive v trošku netradičním stylu nás však provázel dlouhé hodiny u FIFA 15. Hned po prvním poslechu se vryje do paměti.

7) Imagine Dragons - On Top of the World - FIFA 13

Veselý song Imagine Dragons je neodmyslitelnou součástí FIFA 13. Samotní hudebníci jsou velkými fanoušky série FIFA a ze zapojení jejich písně do hry byli nadšení. Imagine Dragons jsou známí svou zálibou v gamingu, pro Worlds 2014 v League of Legends složili oficiální píseň turnaje.

6) Blur - Song 2 - FIFA Road to World Cup 98

Tahle stará pecka nikdy neomrzí. Na konci minulého tisíciletí se dostala kapela Blur s tímhle hitem těsně pod vrchol světových žebříčků. Song 2 zná každý, člověk se jen těžko udrží v klidu a nepohupuje hlavou do rytmu.

5) MGMT - Kids - FIFA 09

„Kids“ od MGMT nejsou energickou peckou, jako většina písní v našem žebříčku. Samotný videoklip vypráví příběh malého dítěte, kterého provází strašidla, která jeho matka nevidí. Nepříliš pozitivní, ale přesto krásná písnička.

4) Fatboy Slim - Rockafeller Skank - FIFA 99

Také známý jako „Funk Soul Brother“, tento single je dílem big beaťáka a DJ Fatboy Slim. Je součástí intra pro FIFA 99, kdy celé dvouminutové video vygraduje tímto trackem.

3) John Newman - Love Me Again - FIFA 14

Zřejmě nejznámější song, který se kdy objevil v sérii FIFA. Pecka od Johna Newmana vás roztančí u konzole. Když jste ve FIFA prohráli těsný mač, tahle bomba vás hned vrátila do správných kolejí.

2) Kwabs - Walk - FIFA 15

Těžko se nám dávalo „Walk“ „až“ na druhé místo. Singl britského muzikanta Kwabse nebyl tolik populární ve Spojených Státech či Spojeném království, u nás a sousedních Němců to byl hit! Zaslouženě.

1) Caesers Palace - Jerk It Out - FIFA 04

Ve Švédsku jsme začínali a ve Švédsku také skončíme. Památný track „Jerk It Out“ je trefa do černého. Styl písně přesně splňuje to, co bychom čekali od soundtracku ve Fifě. 

Honorable Mentions

Saint Motel - My Type - FIFA 15

Kygo - Raging - FIFA 17

Jungle - Busy Earnin' - FIFA 15