Tak blízko! Seron dlouho trápil 14letého Vejrganga, selhal Neymar
Článek Tak blízko! Seron dlouho trápil 14letého Vejrganga, selhal Neymar

Tak blízko! Seron dlouho trápil 14letého Vejrganga, selhal Neymar

njc

16. 12. 2020 09:00

Tradiční Blacki Cup přinesl nejeden kvalitní mač, české fanoušky však zajímal především souboj mezi Dominikem „Seron“ Čermákem a Andersem „Vejrgang“ Vejrgangem. Seron sice nedokázal dánskou hvězdu porazit, rozhodně však mladému hráči nedal nic zadarmo.

Byla to velká bitva. V prvním poločase měl Dán Anders Vejrgang mírnou převahu, Seron se však nenechal velkým jménem zastrašit a do druhého dějství šel s vyrovnaným stavem 1:1.

Vítězný gól mladíka reprezentujícího RBLZ Gaming přišel po pěkné kombinační akci v 61. minutě, Seron tak měl třicet herních minut na zvrat. Ten mohl přijít v 80. minutě.

Dominik Čermák si perfektně pohrál se soupeřovou obranou, zleva si vypracoval krásnou šanci, když z hranice velkého vápna přihrával úplně volnému Neymarovi, který se na pokutovém puntíku z jedničky nemohl mýlit. 

Jak už to však někdy ve Fifě bývá, Brazilec naprosto nepochopitelně poslal ránu přímo do tyče. Stovky fanoušků na Seronově streamu tak jen nevěřícně zírali, co právě Neymar spálil.

Vejrgang si na konci zápasu pojistil vítězství 3:1 a ve druhém kole po vyrovnané bitvě přehrál zástupce Sampi.

„Cenná zkušenost,“ nechal se slyšet Seron, který ukázal, že neúspěch v poslední víkendové lize je již dávno za ním a 16letý český borec může konkurovat těm nejlepším.

Související články