"Tahle zpráva není příjemná pro nikoho, komu koluje v žilách modrá krev." Temný den pro tábor eSuby
Counter-Strike: Global Offensive Článek "Tahle zpráva není příjemná pro nikoho, komu koluje v žilách modrá krev." Temný den pro tábor eSuby

"Tahle zpráva není příjemná pro nikoho, komu koluje v žilách modrá krev." Temný den pro tábor eSuby

David Randuška

11. 1. 2023 21:20

"V životě každého týmu přichází řada emocionálních momentů, radost a opojení z vítězství, ale také smutek a zklamání z proher. Dnes je mou nemilou povinností se na vás obrátit se zprávou, která patří do té druhé kategorie." Takhle začalo prohlášení o konci profesionální CS:GO sestavy z úst výkonného ředitele eSuby Bersena Hoxhy. Vrátí se modrá krev někdy zase na špičku tuzemské scény?

"Rozhodnutí, která jsme v rámci managementu museli učinit, byla jedna z nejtěžších v celé historii eSuby. Tahle zpráva není příjemná pro nikoho, komu v žilách koluje modrá krev," popsal rozpoložení své a svých kolegů Bersen Hoxha.

"V roce 2023 budeme zeštíhlovat a zefektivňovat celou naši organizaci. V rámci herních titulů se budeme soustředit pouze na dva nejpopulárnější tituly, LOL a CS:GO. Největší dopad pak tato rozhodnutí mají právě na CS:GO, kde jsme se rozhodli nepokračovat s full time sekcí," dodal. 

eSuba nyní umístila členy CS:GO sekce na přestupovou listinu. Pechyn, luko, Levi, Desty a M1key si nyní musí najít nové angažmá. Oznámení pražské organizace tak může spustit novou lavinu spekulací a přestupů. 

Navíc se tím otevírá cesta sniperovi týmu, Dominiku Janitovi. Tomu na konci roku 2022 skončila smlouva a je volným hráčem. Blogg1s ještě v pondělí uvedl, že jednání probíhají jak s konkurenčními organizacemi, tak eSubou. Druhou možnost si nyní můžeme vyškrtnout. 

"Zde je na místě poděkovat všem, kteří se na dosavadních úspěších v rámci CS:GO podíleli. Ať už jde o sestavu blogg1s, Desty, Pechyn, luko, M1key a Levi, kteří na podzim útočili na nejvyšší příčky na MČR či Sazka eLEAGUE, tak i všem, kteří jsou neodmyslitelně spjatí s historií eSuby v čele s benq1m, novopečeným členem síně slávy," napsala eSuba

"Počínaje letošním rokem začíná nová éra CS:GO v eSubě a je potřeba hledět kupředu. Zájmem managementu je především, abychom mohli eSubu vídat na scéně minimálně dalších 18 let. K tomu podnikáme veškeré naše kroky," uzavřela organizace

Leckr: Obrovská škoda pro CZ/SK esport

Ke smutné novině se pomalu začínají vyjadřovat osobnosti domácí esportové scény, stačí si proscrollovat váš twitter. Jak jste novinu pobrali? Napište nám na našich sociálních sítích.

"Je to obrovská škoda pro CZ/SK esport ale i pro nynější hráče eSuby, kteří mají skvělý potenciál. Doufám, že se neztratí a doufám, že uvidíme eSubu zpět jako organizaci na vrcholu CZ/SK scény, což si 100% zaslouží. Držím Láďovi a celé jeho bandě palce," řekl naší redakci Michal "leckr" Kadlíček, který strávil v eSubě polovinu sezóny včetně MČR 2019.

Související články