Světový rekord v Sazka eLEAGUE! Gunrunners a eSuba hráli nejdelší zápas historie
Counter-Strike: Global Offensive Článek Světový rekord v Sazka eLEAGUE! Gunrunners a eSuba hráli nejdelší zápas historie

Světový rekord v Sazka eLEAGUE! Gunrunners a eSuba hráli nejdelší zápas historie

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

8. 6. 2020 14:50

Semifinálový zápas Sazka eLEAGUE CS:GO mezi eSubou a Gunrunners svojí délkou zlomil světový rekord ve formátu BO3 (na dva vítězné zápasy). Esuba s Gunrunners hráli přes pět hodin a protočili celkem 137 kol. Neuvěřitelná záležitost! Informaci potvrdil web afkgaming.com.

Vítěz zápasu v Counter-Strike: Global Offensive se pozná v průběhu třiceti kol. První tým, který získá kol 16, vyhrává. Při remíze se jde do prodloužení. Tam mají týmy v podstatě neomezené finance a většinou se hraje pouze jedno či dvě prodloužení. V zápase mezi eSubou a Gunrunners jich ale bylo rovnou sedm! 

V systému Bo3 se hraje na dvě vítězné mapy. Na Miragi se došlo až do 29. kola, vítězi byli Gunrunners. Na Trainu dostali diváci předkrm v podobě výsledku 19:17 a série šla do třetí mapy. Už v ten moment se jednalo o nejdelší sérii dne. 

Overpass byl od začátku vyrovnaný. Za stavu 15:14 pro eSubu byl Martin "dytor" Handl v 1v2 situaci, kterou musel vyhrát, aby udržel svůj celek v zápase. To se mu podařilo a šlo se do prodloužení. 

V něm jsme viděli nejeden neskutečný play. První parádu si dovolil za stavu 16:16 Lukáš "Levi" Bouřa. Z CT spawnu v prvních několika sekundách sestřelil svého soupeře. 

Uběhla čtyři kola a Levi se ukázal znovu. Připsal si Ace, zabil všechny své soupeře a dostal eSubu do vedení. „Koukal jsem na stream a líbilo se mi, co eSuba zkoušela za věci. Někdy jsem nechápal,“ přiznal i MMA zápasník Patrik Kincl ve studiu Sazka eLEAGUE.

Největší hvězdou třetí mapy byl však Dytor. Ten si připsal neuvěřitelných 71 zabití, o 15 víc než kdokoliv jiný na serveru. Celkově měl tento borec 123 killů, průměrně tak 41 na zápas. Ani to však nestačilo na postup do finále.

Esuba zvítězila 37-35. Semifinálový mač Sazka eLEAGUE se tak zapsal do historie Counter-Strike: Global Offensive. Třetí mapa byla třetí nejdelší v historii. Prvenství si v tomto ohledu udržel zápas mezi XENES a exceL, který skončil za stavu 46-42. 

Rekord padl v počtu kol za celou Bo3. Dohromady totiž borci sehráli 137 kol! To se ještě nikomu v historii CS:GO nepodařilo. Sazka eLEAGUE se tak dostala do podvědomí celého esportového světa.

Nejdelší BO3 zápasy v historii:

Gunrunners - eSuba [Sazka eLEAGUE] 137 kol
XENEX - exceL [ESL UK Premiership Season 1] 127
Na'Vi - Envy [SLTV StarSeries XIII Finals] 124
DenDD - PixelFire [PGL Regional Minor Championship EU] 100
Rebels - Gambit [SL Regional Minor Championship CIS] 98
LDLC - iBUYPOWER [FACEIT League Season 2 Finals] 86
zdroj: afkgaming.com

Související články