Svátek esportu IEM Katovice začíná! Entropiq prohráli první zápas, nyní vyzvou Renegades
Counter-Strike: Global Offensive Článek Svátek esportu IEM Katovice začíná! Entropiq prohráli první zápas, nyní vyzvou Renegades

Svátek esportu IEM Katovice začíná! Entropiq prohráli první zápas, nyní vyzvou Renegades

Jan Hrušovský

15. 2. 2022 08:00

Legendární esportové klání se rozjíždí. Dnes takzvanou play-in fází začíná turnaj IEM Katovice 2022. Šestnáct celků se popere o postup do základní skupiny. Během následujících tří dní se tak rozhodne, kdo obsadí osm místenek v hlavním turnaji a popere se o celkový prize pool jeden milion dolarů.

První velká LANka roku 2022 buší na dveře. V 11 hodin začne třemi zápasy turnaj IEM Katovice. Do akce se v tu chvíli pustí i slovenský střelec David „frozen“ Čerňanský, který se spoluhráči z MOUZ vyzve brazilský tým GODSENT.

Z českého pohledu to začne být zajímavé krátce po obědě. Ve 12.40 nastoupí k premiérovému zápasu ruská sekce české organizace Entropiq.

A tahle banda bude mířit daleko. Desátý celek světového žebříčku se utká s ENCE a v případě výhry by ho čekal další zápas kolem osmé hodiny večer s lepším z dvojice OG vs. Renegades.

V případě prohry by hráči Entropiq zamířili do lower bracketu a na svůj další zápas by si museli počkat do středy.

Entropiq ale bez debat musí chtít postup. Na říjnovém Majoru ve Stockholmu je dělila jen jedna výhra mezi osmičku nejlepších. Ruská ekipa je na tom v letošním roce zatím velmi dobře, vždyť už si stihla vydělat 50 tisíc dolarů za druhé místo ve finálovém turnaji Funspark ULTI 2021, kde dokázala porazit ECSTATIC, Astralis či BIG. Akorát ve východoevropském finálovém souboji nestačila na světovou dvojku Gambit.

Hlavní fáze IEM Katovice 2022 o celkovou výhru jeden milion dolarů začíná ve čtvrtek a skončí o tři dny později v neděli. V té době už budeme znát šest postupujících týmů do play-off, které začne o týden později.

Páteční čtvrtfinále se pak odehraje před zraky diváků ve slavné Spodek Areně v polských Katovicích. Semifinále a finále je v plánu v sobotu a v neděli.

Zanechají v této pokročilé fázi turnaje i svou česko-ruskou stopu borci z Entropiq? Následující dny napoví. Mezitím si můžete přečíst, jak turnaj vidí střelec česko-slovenské jedničky Sinners Jindřich "ZEDKO" Chyba a proč například nevěří slavným NaVi.

Související články