Dota 2 Článek SESTŘIHY: Šampiony Sazka eLEAGUE Dota 2 se stali hráči Sampi, porazili eSubu 3:1

SESTŘIHY: Šampiony Sazka eLEAGUE Dota 2 se stali hráči Sampi, porazili eSubu 3:1

maa

14. 6. 2020 19:30

SOUHRN PLAY OFF | Je to tady! Historicky prvním šampionem jarní části Sazka eLEAGUE Dota 2 se stali hráči z týmu Sampi. Sestava okolo Supreama a SabeRLighta porazila ve finále eSubu v poměru 3:1 na zápasy a vybojovala 50 tisíc korun.

Finále:

Sampi - eSuba 3:1

Hotovo. Prvním šampionem Sazka eLEAGUE Dota 2 se stal tým Sampi. Ač v prvním zápase eSuba favorita jasně přehrála, ve zbylých už tahala za kratší konec. 

Ve čtvrtém mači naprosto zazářil Supream, který si s Ember Spiritem připsal neuvěřitelných 22 killů a soupeři se nepodařilo ho ani jednou zabít.

Sampi navíc před koncem vedli o více než 30 tisíc zlaťáků, což pouze podtrhlo jejich naprostou nadvládu. Sampi si vybojovali za výhru v česko-slovenské lize 50 tisíc korun, eSuba si odnáší 20 tisíc korun.

MVP zápasu: Ondřej „Supream“ Šterha

Hodnocení hráčů:

Sehny, hráč Sampi: „Tým eSuba na nás vytasil armádu nabíhačů. Zprvu jsme byli zaskočeni a hledali jsme odpověď, nicméně i Forrest Gump musí někdy doběhnout. Děkujeme soupeřům za zajímavé finále a doufáme, že i pro diváky byly hry atraktivní.“

Hajadlo, hráč eSuby: „Na první hru jsme měli dobrý plán jakým způsobem napickovat, ještě se Sampi poměrně outpicknuli, vůbec jsme nepochybovali, že hru můžeme prohrát a šli jsme si pro jednoduchý win. Další hry už tak nádherně nevypadaly, druhá selhala kvůli levelům, ve třetí jsme se forcnuli do pár hloupých fightů a ve čtvrté jsme věděli dost brzo, že to nepůjde a snažili jsme se alespoň pobavit. Gratulace Sampi, rozhodně zahráli líp, těšíme se na rematch v dalším splitu.“

O třetí místo:

Hippomaniacs - Inae. Rozbíječi 1:2

Další z vyrovnaných soubojů předvedli hráči Hippomaniacs a Rozbíječů. Bitva o třetí místo nabídla spousty napínavých fightů, díky kterým se hra přelévala z jedné strany na druhou. 

Třetí rozhodující zápas měl ale jasného favorita, Rozbíječům se totiž dařilo od první minuty a nenechali se ničím zastavit. Zazářil zejména Tsuky se svým Witch Doctorem, se kterým si připsal neuvěřitelných deset killů, což je na supporta pozoruhodné.

MVP zápasu: Erik „Tsuky“ Cendelín

Hodnocení hráčů:

Jojka, hráč Rozbíječů: “V první hře jsme si pickli naše hrdiny a dost jsme si věřili a taky to tak vypadalo. V druhé hře jsme enemy nechali Ursu, která nás strašně zničila. Hra se pro nás sice vyvíjela docela dobře, ale začali jsme dělat chyby a přehouplo se to na stranu Hippos. Třetí hra byl dle mého názoru outpick a hlavně Fazuliak hrál Underlorda, takže to nešlo prohrát.„

O páté místo:

Brute - GO GAME Dogs 2:1

Neskutečně vyrovnaný a napínavý souboj svedli hráči Brute a GO GAME Dogs. První zápas jednoznačně ovládli druzí jmenovaní, ve druhém se Brute podařilo vyrovnat sérii na 1:1.

Třetí rozhodující zápas byl ale neskutečně vyrovnaný od první chvíle. Zatímco early fáze byla hodně vyrovnaná, v té prostřední tahali za delší konec provazu Dogs. V celkovém počtu zlaťáků vedli v jednu chvíli dokonce o 15 tisíc, stačil ale jeden zabitý Rosh, následně vyhraný fight a zápas se pomalu, ale jistě otáčel ve prospěch Brute. V late fázi se už Dogs nepodařilo najít odpověď a po šedesáti minutách hry se Brute radovali z finálního pátého místa.

MVP zápasu: Pavel „Hemy“ Absolín

Hodnocení hráčů:

Hemy, hráč Brute: „Dnešní souboj o 5. místo jsme si chtěli hlavně užít, takže jsme si napickovali převážně hrdiny, na které jsme měli chuť. Myslím si, že hry to byly divácky zajímavé a třetí, deciding game, mohla skončit jakkoliv. GG WP.“

hssiss, hráč Dogs: „V první hře Jazz naladil taktiku Johnyho Cryptona, což soupeře naprosto odrovnalo. Druhou hru jsme gentlemansky pustili, aby série byla napínavější. Třetí hra nám už přišla moc nudná, tak jsme se rozhodli dát soupeři šanci a ten ji nakonec využil. Každopádně ač nám nikdo nevěřil, dokázali jsme odehrát všechny zápasy. Vilém musel dokonce párkrát čekat na soupeře!“

Prizepool (celkem 90.000,- Kč):

? 50.000,- Kč

? 20.000,- Kč

? 10.000,- Kč

4. místo - 5.000,- Kč

5. místo - 3.000,- Kč

6. místo - 2.000,- Kč

Čtvrtfinále

Hippomaniacs - GO GAME Dogs 2:0

Sazka eLEAGUE zná prvního postupujícího ze čtvrtfinále. Ač se Dogs snažili hrát se svým soupeřem vyrovnanou hru, která jim v early game vycházela, v pozdější fázi už byl rozdíl znatelný. 

Rozjetí byli zejména Curry se Screamem, kteří se dokázali rychle nafarmit a hráči Dogs na ně již nenašli žádný recept. Hippomaniacs si v semifinále zahrají s eSubou, Dogs čeká zítra utkání o páté místo.

MVP zápasu: Daniel „Scream“ Stýblo

Hodnocení hráčů:

Sammi, hráč Hippomaniacs: „Myslím, že hry byly celkem dobré a vyrovnané. Podařilo se nám dodgovat fighty, hrát na cooldowny a přivedlo nás to k výhře. Scream měl takovou chvilku, že chtěl hru udělat těžší, když naběhl do pěti hrdinů, ale nakonec to napravil a vyhráli jsme i druhou hru. GG.“

Hssiss, hráč Dogs: „V play off se opakoval náš problém už ze skupinové fáze. Nedokázali jsme po 10. minutě hrát správně mapu. I s výhodou neděláme správné rotace a rozhodnutí. Soupeři přejeme hodně štěstí v semifinále.“

Brute - Inae. Rozbíječi 0:2

První překvapení play off si připsali Rozbíječi, kteří v obou hrách předvedli naprosto fantastický výkon. Ač v roli papírově slabšího týmu si s Brute poradili naprosto bez potíží. 

V utkání jim vyšlo vše. Farma, týmové souboje i strategické přesuny. Brute svou jízdou zaskočili, soupeř na jejich hru nedokázal najít žádnou odpověď. Rozbíječi se v semifinále střetnou se Sampi, které v základní hrací části porazili.

MVP zápasu: Tomáš „Jojka“ Medvec

Hodnocení hráčů:

Hemy, hráč Brute: „V první hře Rozbíječi velmi dobře využili lastpick, ve kterém vzali Fazuliakova oblíbeného Underlorda, na kterého jsme neměli odpověď. Přestože linky vyšly celkem 50/50, tak jsme s nimi nedokázali efektivně teamfightit. V druhé hře jsme tyto nedostatky chtěli napravit a napickovali jsme více teamfight-oriented lineup. Rozbíječi nám ovšem (narozdíl od nás v první hře) nedali moc příležitostí náš teamfight využít. Nedokázali jsme vzít objectivy a oni si počkali na důležité bkb's na dvou corech, které naše teamfight šance pohřbily i v této hře. Celkově dnes předvedli solidní výkon a postup si určitě zasloužili více než my.“

Jojka, hráč Inae. Rozbíječů: „První hru jsme dobře využili Fazuliakova Underlorda, který defoval jakýkoliv push a counteroval Hemyho Nagu. Brute se snažili přes Fazuliaka se na nás dostat, ale to nám akorát hrálo do karet. FAZULIAK UNDERLORD MVP. V druhé hře jsme měli trochu i štěstíčko. Hráli jsme svoji hru a ono to fungovalo.“

Semifinále

eSuba - Hippomaniacs 2:0

Sazka eLEAGUE zná svého první finalistu. Favorizovaná eSuba, která si zajistila jistotu semifinále předvedla, proč je považována za jeden z nejlepších českých týmů. Proti Hippomaniacs nenechala nic náhodě a skvělými výkony si připsala dvě rychlé výhry. 

V prvním zápase nastoupila v sestavě s Breezym, ve druhém s Boomem. Oba předvedli naprosto parádní výkony, na které Hippomaniacs nenašli odpověď. 

MVP zápasu: Petr „Hajadlo“ Hájek

Hodnocení hráčů:

Hajadlo, hráč eSuby: „V první hře nám nevyšly linky, jak jsme chtěli, takže jsme museli zklidnit hru, dofarmit itemy a najít nějakej pěknej fight. Rosh fight tu hru rozsekl a chopili jsme se vedení, které jsme už neměli šanci ztratit. Osobně si myslím, že nám pomohla i technická pauza, která zastavila momentum týmu Hippomaniacs a takové pauzy vždy zvýhodňují zkušenější tým.

Sampi - Inae. Rozbíječi 2:0

Po druhé se zaskočit nenechali. Sampi v semifinále Rozbíječe znovu nepodcenili a dali si pozor, aby se nenchali ničím překvapit. Předvedli se tak v plné síle, na což soupeř odpověď nenašel. 

Oba zápasy byli Rozbíječi vždy o krok pozadu a nedokázali udržet s rozjetými hráči Sampi krok. Do finále se tak podívají Sampi, kde na něj již čeká eSuba.

MVP zápasu: Pavel „Mambos“ Beneš

Finále Sazka eLEAGUE Dota 2: Korunovace již tento víkend! Na co se těšíme?

Související články