SESTŘIHY: Gunrunners se v tabulce dotáhli na Sinners, Sampi ustáli obří drama
Counter-Strike: Global Offensive Článek SESTŘIHY: Gunrunners se v tabulce dotáhli na Sinners, Sampi ustáli obří drama

SESTŘIHY: Gunrunners se v tabulce dotáhli na Sinners, Sampi ustáli obří drama

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

12. 5. 2020 07:00

SOURHN | 5. KOLO CS:GO | První mač přinesl zajímavou bitvu mezi Defeaters a eSubou, která skončila po dvou vyrovnaných mapách nerozhodně 1:1. Gunrunners se mohou radovat z výhry a dorovnání Sinners v tabulce, v parádním mači porazili Brute 2:0. RAMS potrápili favority ze Sinners, ti jim nakonec nedovolili zisk ani jedné z map. V posledním špílu se utkali Sampi a Enterprise, zástupci organizace Jakuba Jankta potvrdili formu a vyhráli 2:0.


eSuba - Defeaters 1:1 (14:16, 16:9)

První mapa, Mirage, přinesla nervy drásající drama, které se rozhodovalo až na úplném konci zápasu. I přes heroický výkon Lukáše „Levi“ Bouře se nakonec s výhry radovali Defeaters. 

Nuke bylo domácí prostředí pro eSubu, která to po pomalejším začátku potvrdila. Týmově skvěle zahraná defenziva znamenala konečné skóre 16:9. Esuba si z dnešního zápasu potřebovala odnést tři body, postup do play-off si remízou výrazně ztížila. 

MVP série: Lukáš „Levi“ Bouřa 

Hodnocení utkání

Štěpán Mach, CGO eSuby:
"Prvú mapu Mirage sme nezačali vôbec dobre a urobili sme viac chýb, ktoré nás stáli niekoľko kôl. Celkovo sme ale neboli vôbec v hernej pohode a preto sa nám nepodarilo dotiahnuť prvú mapu do víťazného konca. Na druhej mape Nuke vyzerala naša hra už o poznanie lepšie a až na pár zaváhaní sme ju dokázali vyhrať. Jeden bod do tabuľky je pre nás málo, ale každý bod sa počíta a postup máme stále vo svojich rukách, takže budeme ďalej bojovať."

Team Brute - Gunrunners 0:2 (16:19, 14:16)

Očekávala se vyrovnaná bitva, které jsme se ihned na první mapě dočkali. Team Brute byli velice blízko výhře 16:14, jenže Martin „dytor“ Handl je svým parádním výkonem zastavil. 

Inferno přineslo stejně vyrovnaný souboj, když se týmy praly o každé kolo, misky vah byly ale po většinu zápasu na straně Gunrunners. Ti nakonec po neskutečném 1v3 clutchi od Matěje „twist“ Petráše zvítězili 16:14 a 2:0 na mapy. 

MVP série: Martin „dytor“ Handl

Hodnocení zápasu:

xperrience, hráč Gunrunners:
„Už po tretí raz som očakával split mapy a tretí raz som sa sklamal. Myslím si, že po dnešnom zápase sme všetci pochopili, že reálne máme šancu skončiť v top2 vo všetkých cz/sk ligách a už to nie je len to „chceli by sme“. Sériu s Brute by som okomentoval ako najlepší zápas celej ligy zatiaľ, všetky kolá boli tesné, obaja sme prehrali aj do eca a aj do forcu, každý hráč mal dnes svoj moment. Robili sme pár zbytočných chýb, ktoré do budúcna skúsime fixnúť. Takto si predstavujem ideálny cskový zápas a dnes s ešte krajším koncom pre nás. GG Brute, teším sa na ďalší pekný zápas v playoff.“

pepik, kouč Team Brute:
"Dnes jsme prohráli hodně kol kvůli vlastním chybám všeho druhu. Necítil jsem, že by byl soupeř lepší, ale chyběla nám správná rozhodnutí ve správný čas. Hodně jsme chybovali ve druhé polovině kol. Teď je potřeba se podívat na demo a eliminovat opakující se chyby."

Sinners - RAMS 2:0 (16:11, 16:9)

Rams vytahovali drápky a ve většinou byli Sinners vyrovnaným soupeřem. Rozhodující okamžiky však šly ve prospěch favoritů. Ve finálních fázích obou map ukázali Sinners své kvality a ze série si odnáší všechny tři body a dál suverénně vévodí Sazka eLEAGUE, ve které stále neochutnali hořkost porážky. 

MVP série: Adam „NEOFRAG“ Zouhar

Sampi - Enterprise 2:0 (16:11, 19:16)

Sampi chtěli v 5. kole Sazka eLEAGUE chtěli potvrdit svou formu posledních týdnů a poskočit na třetí místo v tabulce. To se jim povedlo. První mapa, Inferno, byla vyrovnaná, týmy se dělily o kola, jenže rozhodující okamžiky zvládli lépe Sampi.

Overpass byl v první polovině jednoznačnou záležitostí. Za stavu 14:4 pro Sampi se Enterprise zvedli a dokázali zápas dostat až do prodloužení. Comeback nedokázali přetavit ve vítězství a po velkém boji prohráli 16:19.

MVP série: Martin "Pechyn" Pechoušek

Hodnocení zápasu

Sank1, kouč Sampi:
"Veto nám v dnešním zápase hrálo do karet a jak Inferno, tak Overpass jsou mapy, na kterých se cítíme dobře a sebevědomě. Na Infernu jsme po vyhraných prvních kolech nechali soupeře nadechnout a zápas se začal vyrovnávat. Po výměně stran jsme už zahráli naší silnou defenzivní stranu a ukončili zápas v náš prospěch. Na Overpassu jsme začali jak z učebnice a opět silná CT strana nám zajistila 12 bodů. Pak ale přišla spanilá jízda od ENTERPRISE, kterým se povedlo úplně to stejné co nám a dostali zápas do prodloužení. Tam jsme ale konečně začali dávat kola za T stranu a nakonec zápas ukončili opět v náš prospěch. GGWP Enterprise."

creZe, hráč Enterprise:
"Prvá mapa vyzerala zo začiatku dosť vyrovnane, no prišla prehra proti force buyu, ktorá nás vykoľajila a chyby sa už len nabaľovali a ku koncu aj zlá komunikácia viedla ku prehre prvej mapy. Na druhej mape nás prvú polovicu doslova zničili, no za ct sme dokázali dať comeback a dotiahnuť to až do remízy kde sme následne urobili pár chýb a stálo nás to aj druhú mapu."

Související články