Špatná zpráva pro Dota 2 fanoušky. Valve odložilo The International na příští rok
Dota 2 Článek Špatná zpráva pro Dota 2 fanoušky. Valve odložilo The International na příští rok

Špatná zpráva pro Dota 2 fanoušky. Valve odložilo The International na příští rok

msl

1. 5. 2020 07:51

Pandemie ovládla celý svět a hromadná shromáždění jsou denně odvolávána kvůli zdravotním rizikům. Bohužel, opatření se nevyhnuly ani letošnímu TI10, který byl odložen kvůli COVID-19...

„Po zvážení jsme učinili těžké rozhodnutí odložit The International,“ potvrdila společnost Valve v tiskovém prohlášení.

„Zkoumali jsme různé možnosti, ale je pravděpodobné, že event proběhne v roce 2021. Zatím nemůžeme stanovit pevné datum kvůli vysoce nestabilnímu prostředí, omezení hromadného shromažďování a cestování a  trajektorii viru,“ dodalo Valve s tím, že více informací poskytne na podzim.

„Doufáme, že celá Dota 2 komunita zůstane v bezpečí, jak je to jen možné, a těšíme se na dobu, kdy budeme moci znovu každého přivítat a společně si užijeme TI.“

The International je známý tím, že disponuje největším prize poolem na esportové scéně a každý rok tento balík ještě navyšuje.

Loňský TI 2019 dosáhl neuvěřitelné sumy 34,3 milionu dolarů. Turnaj byl nejsledovanějším Dota 2 eventem na streamovací platformě Twitch s peakem přes 1,1 milionu diváků v jeden okamžik.

K The International se rovněž váže vydání battle pass, tedy speciální bitevní deník, který přináší různé úkoly a odměny. Pravidelně vychází v květnu před turnajem. 

Odložení turnaje se ale hráčů nedotkne v otázce bitevního deníku. Valve slíbilo, že ho hráčům přesto vydá, jen s několikatýdenním zpožděním, než je obvyklé.

Související články