Source 2 Enginu se můžeme dočkat již 18. května, informuje B5
Counter-Strike: Global Offensive Článek Source 2 Enginu se můžeme dočkat již 18. května, informuje B5

Source 2 Enginu se můžeme dočkat již 18. května, informuje B5

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

5. 5. 2020 12:00

Source Engine je 16 let stará záležitost, která byla vydaná 16. listopadu 2004 spolu s druhým dílem populární série Half-Life. Pro tak populární hru, jakou je Counter Strike: Global Offensive, je 16 let staré kódování velice limitující a developeři naší oblíbené střílečky se s ním trápí. Vše však nahrává tomu, že revoluce je na obzoru. 

Čínský server B5, obdoba u nás populárního FACEITu, vydal na Weibu prohlášení o přípravách na příchod Source 2 Enginu. Ten by měl podle všeho vyjít na veřejnost 18. května. Tato informace nebyla nikým z Valve potvrzena, je však několik důvdoů proč je možné, že 18.5.2020 by mohlo být datum, na které bychom se měli všichni těšit. 

Valve News Network, známý YouTube kanál, ke konci března prohlásil, že Source 2 by měl být do dvou měsíců implementován do CS:GO. Counter Strike by tak potkal podobný osud jako Dotu II, která prošla přechodem na novou verzi Source Enginu v polovině roku 2015. 


Další indícií je turnaj Road to Rio. Toto kvalifikační soutěžení na listopadový Major v Brazílii jede na privátní beta verzi 1.37.4.8. Ta bude funkční pouze do 18. května, kdy první kvalifikace končí. Tudíž totožné datum, které bylo odhaleno B5. 

Poslední updaty byly vždy vydány v pondělí, u nás v noci z pondělí na úterý (poslední aktualizace byla 4.5.). I tento fakt potvrzuje spekulace, že za dva týdny by nás mohl čekat obří update, který navždy změní Counter Strike. 

Související články