Článek SOUHRN: Vítězná eSuba! Ve finále o 100 tisíc přehrála po obřím boji Entropiq

SOUHRN: Vítězná eSuba! Ve finále o 100 tisíc přehrála po obřím boji Entropiq

njc

20. 12. 2021 00:20

Entropiq vs. eSuba. Lepší finále si fanoušci česko-slovenského League of Legends mohli jen těžko přát. Dvě z největších tuzemských organizací si to rozdaly o vítězství na Winter Cupu. Proti nově složené sestavě Entropiq si dlouholetý držák z eSuby nakonec poradil. Po nevydařeném Spring Cupu se „modrá krev“ vrátila silnější a druhý League of Legends turnaj od Eleague ovládla.

Entropiq - eSuba 2:3

Jen těžko před grandfinále Winter Cupu určit favorita. Esuba je tradiční značkou League of Legends scény, jenže rok co rok se objevují silnější a schopnější vyzyvatelé. Mezi ně se teprve nedávno zařadili Entropiq.

Mezinárodní sestava reprezentující organizaci Martina Kabrhela má jen ty nejvyšší ambice, což samotným postupem do finále potrvdila. Jenže cílem bylo vítězství.

První krok byl pro Entropiq úspěšný. Za necelých 22 minut rozdrtila nová skvadra eSubu a šla tak do vedení. Něco, co se jí povedlo v sérii ještě jednou.

Následující hra ale patřila "modré krvi". Ta se se svým soupeřem přetahovala o každý bod. Třetí zápas opět brali Entropiq, eSuba se ale znovu vrátila. Rozhodoval tak pátý mač.

Ten byl dlouhou dobu extrémně vyrovnaný. Na hráčích byla znát nervozita, diváci si museli na větší akci počkat. Když už se ale týmy vrhly do akce, vyšla z toho lépe eSuba. Ta si po několika podeřených teamfightech vysloužila celkové vítězství prvního Winter Cupu. 3:2 a 100 tisíc korun putuje k modré rodině.

Zápas o třetí místo:
Citrus Banán Ananas vs. Dynamo Eclot 2:3

Konečné pořadí Winter Cupu:
1. eSuba
- 100 000 Kč
2. Entropiq - 50 000 Kč
3. Dynamo Eclot - 25 000 Kč
4. Citrus Banán Ananas - 10 000 Kč

Související články