Dota 2 Článek SOUHRN: Nejlepší čtyři týmy ze základní části postoupily do semifinále

SOUHRN: Nejlepší čtyři týmy ze základní části postoupily do semifinále

njc

9. 10. 2021 17:00

Základní část je minulostí, jde do tuhého. Šest nejlepších česko-slovenských týmů ve hře Dota 2 si to během tohoto víkendu rozdá o místo ve finálovém klání na For Games. Vyřazovací boje načal souboj Young s eSubou, který překvapivě hravě ovládli Young, Hippomaniacs pak porazili Luteu. Ta následně přehrála Rozbíječe. Do semifinále se probojovala také eSuba.

eSuba - Young 0:2

Velké překvapení hned na úvod play off Sazka eLEAGUE. Vítěz základní části z eSuby nastupoval do zápasu s Young v roli favorita i bez hvězdného Miroslava „BOOM“ Bičana.

„Modrá krev“ nestačila tempu svého soupeře. Young byli lepší týmově i individuálně. Především Arian „Arin“ Ahmadi předvedl parádní výkon, v obou zápasech si připsal celkové KDA 12. Ideálně načasovaná forma!

Hippomaniacs - Lutea 2:0

Druhý favorit Sazka eLEAGUE Dota 2 překvapení nedovolil. Po prohře eSuby si Hippomaniacs se soupeřem z Lutey poradili.

Především Pavel „Mambos“ Beneš ukázal v prvním zápase svou sílu. Se svým Void Spiritem a skóre 12/1/11 byl tahounem posledních vítězů Sazka eLEAGUE.

Ti se tak posunuli do finále winner's bracketu, kde se utkají s Young.

Lutea - Rozbíječi 2:0

Hned po prohraném špílu proti Hippomaniacs nastoupila Lutea do zápasu s Rozbíječi v lower bracketu. Fanoušci doufali, že hráči se nenechají negativně ovlivnit prohrou proti favoritovi celé ligy.

A to se Lutee povedlo. V důležitém boji proti Rozbíječům neznervóznila, hrála chytře a ve vysokém tempu. Na to finalisté z posledního splitu neznali odpověď.

Lutea zvítězila 2:0 i díky výbornému výkonu Mária „Mawox“ Hatványiho, jenž v obou hrách předvedl parádní výkon. Lutea tak postupuje v lower bracketu dál.

MINDCAT ESPORT - eSuba 0:2

Překvapení základní části šlo na vítěze prvních sedmi kol. MINDCAT ESPORT se do play off dostali až po vyhraném tiebreakeru, kde překvapila GO GAME Dogs a do lower bracketu šli v roli outsidera.

A ta byla potvrzena. Esuba byla lepším týmem a zaslouženě postoupila do top 4. Tam se v lower bracketu potká s Luteou.

Související články