SOUHRN: Enterprise a eSuba se zúčastní finálového eventu na For Games
Counter-Strike: Global Offensive Článek SOUHRN: Enterprise a eSuba se zúčastní finálového eventu na For Games

SOUHRN: Enterprise a eSuba se zúčastní finálového eventu na For Games

njc

13. 10. 2021 17:50

Základní část je minulostí, na řadu přichází vyřazovací boje. Čtyři týmy se ve středu porvou o dvě zbývající místa v semifinále Sazka eLEAGUE, které se odehraje na For Games. Čtvrtfinále nastartoval souboj mezi Enterprise a Dark Tigers, ve kterém se favorit nenechal překvapit. V druhém špílu přehrála eSuba Sampi.

Enterprise - Dark Tigers 2:0 (16:11, 16:10)

Enterprise si na úvod mapy Inferno připsali pistolkové kolo a rázem šli do rychlého vedení 3:0. Zbytek první poloviny byl boj o každé kolo a nakonec jí ovládli hráči Enterprise 9:6. Za Dark Tigers se však skvěle rval HenkkyG. Enterprise se dařilo i na druhé polovině, své vedení postupně navyšovali, až soupeřův map pick získali vítězstvím 16:11.

Každý chvilku tahá pilku. Přesně tak se zpočátku vyvíjel Overpass, jednou šli do vedení DTG, pak je vystřídali Enterprise, aby si vedení zpátky opět vzali Tygři. Jenže manguss zachránil své spoluhráče z Enterprise clutchem v situaci 1v2. Ti si pak řekli, že rush je ta správná cesta, připsali si čtyři kola a první polovinu vyhráli stejně jako na Infernu 9:6. Po změně stran už byl na mapě jen jeden tým. Enterprise za CT k ničemu svého soupeře nepustili a pohlídali si postup do semifinále Sazka eLEAGUE, ve kterém vyzvou Entropiq Prague.

Výsledky 16:11 a 16:10 mohou vypadat jako jednoznačná záležitost, ale Tomáš „sTORM“ Svoboda na analyst desku si to tak úplně nemyslel: „DTG herně překvapili. Za tu chvíli, co hrají s jarem, předvedli obrovský progres a dokázali Enterprise potrápit. Bohužel pro ně cesta v Sazka eLEAGUe končí,“ okomentoval zápas ve studiu Tomáš „sTORM“ Svoboda.

Jeho slova potvrdil po zápase Luboš „HenkkyG“ Ilko. „Vzhledem k zápasům v základní části s Enterprise, kde jsme dostali velký hunt, to dnes byla změna. Inferno prohrály maličkosti. Na Overpassu jsme jim nechali větší prostor a promítlo se tam, že jsme neměli na přípravu tolik času,“ řekl po zápase střelec Dark Tigers.

To Andrej „Adejis“ Kameništiak z Enterprise mohl být po zápase spokojenější, i proto mohl s úsměvem říkat, že se utrhl trochu ze řetězu a hrál o dost agresivněji. „DTG hráli pomaleji a poctivě. Můžeme být spokojení s výsledkem. Na lanku se těšíme, protože to tam máme rádi,“ říkal Adejis po zápase. Se svými spoluhráči si ale uvědomuje, že musí zapracovat na týmových strategiích a zlepšit taktiku jinak by mohli mít proti Entropiq Prague problém v semifinále Sazka eLEAGUE.

„Entropiq Prague mají nestabilní výkony, na mistrovství Slovenska jsme je porazili a doufám, že to dokážeme zopakovat. Těším se na zápas. Věříme si, je mezi námi určitá rivalita, takže to bude určitě skvělý zápas a podívejte se na něj,“ láká Adejis na finálový event, který se odehraje příští víkend na výstavišti PVA EXPO v pražských Letňanech.

Forsyy se stal nejlepším hráčem čtvrtfinále proti Dark Tigers • Foto Koláž sazkaeleague.cz

eSuba - Sampi 2:0 (16:13, 16:5)

eSuba vstoupila do čtvrtfinále lépe, především zásluhou Pechyna, který třemi killy ovládl úvodní pistolkové kolo na Ancientu. Modrá krev díky mimořádným akcím Dominika „blogg1s“ Janity a Matěje „twist“ Petráše jasně vyhrála první polovinu 10:5. Jenže Sampi se na vlastním map picku nechtěli rychle vzdát, po změně stran se neskutečně zvedli a za CT otočili skóre sedmi body v řadě. Najednou se zdálo, že si jdou pro vítězství na první mapě. Do toho jim ale hodili vidle blogg1s (23 killů) s twistem (31 killů) a dotlačili eSubu k vítězství 16:13.

„Twist je přehlížený a může to na něm stát, jsem na něj zvědavý na Vertigu,“ těšil se Jiří „bananides“ Johanides ve studiu o pauze mezi mapami. A zkušený střelec eSuby pokračoval v podobné hře jako na úvodní mapě. K němu se navíc přidal probuzený Lukáš „sAvana“ Lintner a eSuba si dokráčela pro drtivé vítězství 16:5. V semifinále Sazka eLEAGUe tak nastoupí proti české CS:GO jedničce Sinners.

„Trénujeme z dlouhodobého hlediska, nikdy nám to hned zpočátku nešlo, teď začíná být ten čas, kdy víme, jakým stylem chceme hrát,“ hledal blogg1s důvody, proč se jeho týmu v základní části tolik nedařilo. Nyní však eSuba zažívá povedené období. Postoupila na maďarskou lanku V4 Future Sports Festival, vyhrála slovenské mistrovství a nyní si zahraje semifinále Sazka eLEAGUE na For Games. „Museli jsme chytit týmové ego. Tím mistrovstvím Slovenska jsme to dokázali a teď to bude o tom, jak dokážeme využít náš potenciál, jestli jsme silný tým nebo to bylo jen šťastné období,“ doplnil sniper eSuby.

Související články