Smutný příběh basketbalové hvězdy, která se zamilovala do esportu
Článek Smutný příběh basketbalové hvězdy, která se zamilovala do esportu

Smutný příběh basketbalové hvězdy, která se zamilovala do esportu

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

7. 5. 2020 09:00

Shaquille O'Neil, Gareth Bale, Antoine Griezmann... Jen pár jmen z široké škály slavných sportovců, kteří se v posledních letech zapojili do světa profesionálního elektronického sportu. Někteří si dokonce založili vlastní organizace. Prvním průkopníkem a vlastníkem organizace v nejvyšší lize League of Legends byl Rick Fox.  

Ricka Foxe není třeba především basketbalovým fanouškům představovat. Mezi roky 2000-2002 získal společně s Shaquillem O'Neilem a Kobe Bryantem tři tituly NBA. Jenže jak to u velkých sportovců bývá, jeho rodinný život strádal. 

Fox se netajil svým spojením s videohrami a chtěl je představit svému synovi Kylovi. Gaming měl být i pojítkem otce se synem, kteří se vídali tak málo. 

Jejich první společnou hrou byl World of Warcraft, poté Kyle svému otci ukázal League of Legends. To byl první okamžik, kdy se Rick seznámil s esporty. A stal se tím, který elektronické sporty bránil ve světě médií.

Rick byl společně se svým synem pozván na finále americké ligy v League of Legends a celé prostředí ho doslova vtáhlo do sebe. "Šel jsem tam a čekal, že podpořím svého syna v tom, co má rád a užiju si náš společný čas," vypráví Rick o svém zážitku. "Něco ve mně přepnulo, byl jsem vtáhnut do světa esportu a League of Legends, zamiloval jsem se."

V dalším roce již byla součástí severoamerického LCS organizace Ricka Foxe, Echo Fox. Nedařilo se, organizace se ve svém prvním roce trápila. Ke konci letní části sezóny dokonce odvrátili v baráži sestup. 

Rok 2018 byl pro Echo Fox veleúspěšný. 3. místo na jaře, 4. v létě. Postup na mistrovství světa nebyl nikdy blíž. Jenže prohra 0:3 proti TSM sny o Worlds ukončila. 

26.4.2019 se začaly objevovat zprávy o tom, že Rick Fox svou vlastní organizaci opustí. Důvodem měly být rasistické urážky od spolupracovníka Amita Raizada. Riot Games dlouho nečekaly a ten samý večer započala investigace. 

Tým byl nucen ligu opustit. Rick Fox byl svými spolupracovníky donucen k odchodu z organizace. Smutný konec příběhu legendy nejen basketbalu, ale i samotného esportu.