slovan-liberec-rozsiruje-pole-pusobnosti-zaklada-vlastni-fifa-tym
Sazka eLEAGUE Novinky

Slovan Liberec rozšiřuje pole působnosti, zakládá vlastní FIFA tým

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
27. 10. 2020 15:38 Sdílej:

Sparta, Slavia či Viktoria. Jen několik příkladů českých fotbalových klubů, které se zapojují do esportu a mají svou vlastní FIFA sekci. K tuzemským gigantům se nyní přidává také FC Slovan Liberec, který spojuje síly s Gifted Gaming.

„I přes skromné podmínky klade důraz na vytváření dobrých podmínek pro hráče a snahu o jejich rozvoj. Tuto filozofii máme společnou, a proto jsme spojili síly,“ komentuje oficiální web spojení FCSL esports s českou organizací Gifted Gaming. Trojnásobný mistr republiky se vzhlédl v mladém týmu a pomůže mu v rozvoji.

„Hráči našeho týmu pro tuto sezonu se rekrutují z řad gamerů Gifted Gaming, ale do budoucna se do týmu může skrz naši herní akademii propracovat každý z vás,“ stojí v oficiálním prohlášení.

Gifted Gaming je rychle se rozrůstající organizací. Kromě zastoupení v esportových titulech, jakými jsou Rocket League či Hearthstone, se v srpnu k GG přidala CS:GO sekce. „Dnešní den je pro nás obrovský milník,“ komentovala organizace spojení se Slovanem Liberec.

Daniel „RealDanek“ Bria je nejzkušenějším hráčem tříčlenné sestavy. Kompetitivně se věnuje fotbalovému simulátoru od ročníku FIFA 14. V DATART e:LIZE vybojoval v loňském roce 4. místo v dresu olomoucké Sigmy. Pokud však navštívite jeho Twitch kanál, častěji uvidíte Madden NFL 21. Věnuje se totiž také americkému fotbalu, ve kterém reprezentoval Ostrava Steelers.

Nechybí ani Jiří „brynycho“ Breycha, 23letý rodák z České Lípy. Ani on se nevyhnul soutěžení v DATART e:LIZE, kde se rval za pražskou Slavii (skončil v semifinále). Fanoušci ho mohou také znát z jeho angažmá v Teplicích.

Nováčkem je v organizaci a na FIFA scéně Petr „sajmonowycz“ Šimanovský. Osmnáctiletý borec se ke Gifted Gaming připojil před necelým týdnem. Za jediný týden pořádný skok pro talentovaného hráče.

Související články