Sinners jsou opět o něco blíž Majoru! V kvalifikaci porazili Fnatic
Counter-Strike: Global Offensive Článek Sinners jsou opět o něco blíž Majoru! V kvalifikaci porazili Fnatic

Sinners jsou opět o něco blíž Majoru! V kvalifikaci porazili Fnatic

njc

14. 9. 2021 20:40

Nejvyrovnanější a nejprestižnější zápas prvního kola uzavřené kvalifikace na IEM Fall skončil pro českou pětici vítězně. Se zástupci slavné organizace Fnatic si poradili ve třech mapách. Po triumfu v poměru 2:1 postupují Sinners na IEM Fall, jejich poslední šanci na postup na švédský Major.

Před zápasem byli Fnatic v roli mírného favorita, Sinners však znovu ukázali, že mezi elitu patří. Švédsko-britskou sestavu svého oponenta po první nepovedené mapě téměř k ničemu nepustili a bez větších problémů postoupili na IEM Fall.

IEM Fall je posledním turnajem, díky kterému se týmy mohou kvalifikovat na Major, který se na podzim roku 2021 odehraje ve Stockholmu. Po dvou letech se nejlepší týmy světového Counter-Striku porvou o největší trofej ve světě CS:GO. Každý chce být na PGL Majoru.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Cesta na Major. Šance je reálná, postup však bude náročný

Díky vyhrané BO3 sérii proti FNC udělali Sinners první krok za účastí na Majoru. Stále to však bude mít liberecká organizace extrémně těžké.

Více o cestě Sinners na Major si můžete přečíst ZDE.

Do úterního zápasu nevstoupili Sinners dobře. Na Overpassu na svého soupeře od začátku nestačili. Fnatic na své teroristické straně položili silný základ, druhá polovina už pro ně byla jednoduchou záležitostí.

Pak však Sinners ukázali, proč patří mezi nejlepší týmy světa na mapě Vertigo. Luxusní první polovina posunula Sinners blízko vyrovnání, které se brzo stalo realitou. 1:1.

Na Nuku si Sinners postupně vytvořili velice slušný náskok. Jenže Fnatic se nevzdali a dotáhli se na rozdíl dvou bodů. Sinners i přes nervózní konec vyhráli 2:1 (7:16, 16:11, 16:12).

Související články