Sehny o lize i potenciálu Čechů v Dotě: Do Evropy se může dostat každý, ale musí makat
Dota 2 Článek Sehny o lize i potenciálu Čechů v Dotě: Do Evropy se může dostat každý, ale musí makat

Sehny o lize i potenciálu Čechů v Dotě: Do Evropy se může dostat každý, ale musí makat

maa

22. 5. 2020 05:45

Je jedním z nejlepších českých hráčů v populární MOBA hře Dota 2. Jan „Sehny“ Sehnal momentálně hraje v týmu Sampi, které vévodí tabulce Sazka eLEAGUE bez jediné porážky. V podcastu s komentátorem Tomášem „poKo“ Pokorným se rozpovídal nejen o samotné lize, ale také o možnostech českých hráčů a dalších tématech.

Česká Dota scéna ještě nedávno neměla takřka žádné kompetitivní možnosti a ti nejlepší hráči se tak museli prosazovat pouze v Evropě, kam se logicky dostali jen ti úspěšní.

Sazka eLEAGUE ale přinesla nový impuls.

„Vždycky je dobré někde začít. Já si myslím, že Sazka eLEAGUE je dobrý první stupínek, ale samozřejmě to nebude stačit. Už s tou první ligou je ale vidět, že se zformovala hromada týmů. Dokonce i lidé, kteří hráli Dotu pasivně a na scéně se pohybovali několik let, začali znovu trénovat a tryhardit,“ všiml si Sehny v rozhovoru s Pokem.

Sám hraje v týmu se SabeRLightem a Supreamem, kteří se dokázali probojovat do Ninjas in Pyjamas, jednoho z prestižních evropských týmů. Působí ale v Sazka eLEAGUE někdo další, kdo by měl potenciál se dostat výš?

„No já,“ smál se. „Pokud chceme směřovat do tier 1 scény, bude to pro českou scénu spíš v rámci těch individualit. BOOM, Supream a Saber jsou toho důkazem. Potenciál tam je. Nejsem si úplně jistý, jestli řeknu konkrétní jména. Ono se to kolikrát nezdá a najednou bum a ten človíček hraje jako bůh.“

Podle něj má šanci zapůsobit na evropské týmy každý hráč, Dotě se ale musí věnovat poctivě, což není snadné. „Do tier 2 scény se může dostat prakticky kdekdo, ale musí tomu hodně obětovat, což ne každý chce,“ vysvětlil.

Jak vůbec spolupráce profesionálních hráčů s týmem vypadá a jaké požadavky si může najít? Poslechněte si celý podcast.

Související články