Counter-Strike: Global Offensive Článek Sank1 ze Sampi: Jsem taková hodná máma, hráče musí CS:GO bavit

Sank1 ze Sampi: Jsem taková hodná máma, hráče musí CS:GO bavit

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

28. 5. 2020 08:00

Sazka eLEAGUE se blíží ke konci, finálové kolo se odehraje již tento víkend. V sobotu Dota 2, v neděli Counter-Strike: Global Offensive. Náš komentátor Michal "Mishek" Kabele se chopil příležitosti vyzpovídat dva ze zástupců nejznámějších českých organizací. Na pozvání kývli Dominik "blogg1s" Janita z eSuby a Jaroslav "Sank1" Chlumský ze Sampi. 

Sampi má mimo svých 5 hráčů také dva kouče: Jozefa „d0di“ Kissa a právě Sank1ho. „Moje role je taková hodná máma. Starám se, abychom pravidelně trénovali, abychom měli jasně danej režim, aby ty tréninky nějak vypadaly,“ komentuje rozdělení pravomocí Sank1. 

„D0diho jsem si k sobě přizval po chvíli, chtěl jsem někoho, kdo té hře dává všechno a má zkušenosti s trenérskou pozicí. Pracovali jsme spolu v Brute a vím, že je to jeden z nejlepších koučů na naší scéně,“ chválí svého kolegu d0diho.

Pro oba je prioritou, aby hráči rádi trénovali a reprezentovali barvy Sampi: „Musí se hlavně tou hrou bavit.“

Sank1 dál popisuje náročnost koučování: „Je to občas náročný, udělat ten první impuls, jsme s těma hráčema celej tejden, nemáme moc osobní životy, jsme s klukama 8 hodin denně na serveru. A když si je naštvete v polovině tréninku, nechcete, aby se vám tam potom zatnul a nekomunikoval.“ 

Důležitost dobrého psychického rozpoložení potvrdil i Blogg1s: „V den zápasu se Sinners jsme začali pracovat s mentálním koučem, který s námi měl asi dvouhodinový talk. I díky němu jsme se potom nepoložili a zůstali klidní a zápas nakonec dotáhli do vítězného konce.“ 

Kouč Sampi pak okomentoval změny, které se v organizaci odehrály. Zdeňka „daxen“ Duška označil za nejlépe mechanicky hrajícího IGL u nás, jeden problém ale tento borec má: „Zdenda má občas trošku problémy s hlavou, někdy vyraguje a v ten moment to má mnohem větší impact na jeho spoluhráče, jelikož je to IGL.

Když In-Game Leader nemluví a není tam dobrá nálada, tak jde celej tým. Má ale obrovskej potenciál a sám to ukazuje.“

I takové problémy řeší mentální kouč, s tím však zatím Sampi nespolupracují: „Zatím ho nemáme, samozřejmě nad tím přemýšlíme a moc rádi bychom ho tam měli.

Já se můžu snažit sebevíc, ale nejsem vystudovanej psycholog a je někdy hrozně těžký v těch situací bejt objektivní a nechceš nikoho nas*at,“ říká Sank1. „Ty kluci mají svojí vlastní hlavu, což je naprosto v pořádku, já taky nejsem žádná pračka na moudra.“

Podívejte se na celý rozhovor ve složení Mishek + Sank1, blogg1s:

 

Související články