Revoluce v Dota 2? V Anglii chystají způsob, jak hru udělat přístupnější všem
Dota 2 Článek Revoluce v Dota 2? V Anglii chystají způsob, jak hru udělat přístupnější všem

Revoluce v Dota 2? V Anglii chystají způsob, jak hru udělat přístupnější všem

pav

12. 4. 2020 19:14

Dota 2 je už teď ohromným esportovým fenoménem. Pořád ale existují cesty, jak tuhle hru udělat ještě přístupnější globálnímu obecenstvu. Právě na tom pracují Digital Creativity Labs se svým revolučním predikčním modelem.

Jak informuje Esports Insider, Digital Creativity Labs při univerzitě v anglickém Yorku chystají naprosto přelomový model, který v reálném čase dokáže předpovídat výsledky esportových zápasů.

Model, který je součástí projektu Weavr, zatím aplikují hlavně na Dota 2. Momentálně je schopen předpovědět zápasy s neuvěřitelnou 85 procentní přesností po pouhých pěti odehraných minutách. Výzkum zvládne i předpovědět, kdy která postava zemře, uhodne výsledek zápasu ještě před jeho začátkem, a dokáže poskytnou data pro detailní pozápasovou analýzu.

Podle oficiálního tiskového prohlášení má tenhle výzkum potenciál úplně změnit způsob, jakým diváci vnímají esportové zápasy, a významně vylepšit to, jak všechny aspekty hry chápou. 

„Esport, stejně jako všechny ostatní sporty, musí mít jistý element nejistoty, aby byl nadále zábavný. Zápasy v Dota 2 jsou ale neuvěřitelně komplexní, i pro zkušené hráče a fanoušky,“ vysvětluje doktorka Victoria Hodgeová z Digital Creativity Labs. „Pro mnohé diváky jsou statistiky zobrazované na obrazovce matoucí, těžko z nich dokážou poznat, kdo je zrovna ve výhodě.“ Nová data, na kterých v DC Labs pracují, by tak měly zápasy udělat přístupnější i pro nováčky.

Esports Insider předpovídá, že tenhle výzkum může významně změnit vysílání esportu, živé sázení i prožitek diváků. Ani my se už nemůžeme dočkat, až se tahle vizionářská záležitost stane realitou!

Související články