Sazka eLEAGUE Článek

Revoluce sportovních přenosů? Streamer bude vysílat zápasy NBA na platformě Twitch

Kateřina Sauerstromová
1. 6. 2021 11:40 Sdílej:

Brazilský tvůrce Alexandre „Gaules“ Borba Chiqueta uzavřel unikátní spolupráci s nejvyšší basketbalovou ligou v Severní Americe.

Bývalý hráč Counter-Striku a aktuálně slavný obsahový tvůrce věnující se kromě CS:GO i VALORANTU přišel se zajímavou novinkou. Gaules bude mít právo vysílat NBA zápasy na vlastním Twitch kanále. Vše začíná zápasem Atlanta Hawks vs. New York Knicks 3. 6. 2021 1:30 středoevropského času. Po skončení prvního klání bude Gaules vysílat i duel Dallas Mavericks vs. Los Angeles Clippers ve 4:00 téhož dne.

NBA navázala spolupráci s Twitchem už v roce 2019, což ji umožnilo vysílat zde mládežnické zápasy. Díky kooperaci s brazilským tvůrcem to bude nicméně poprvé, co se na streamovací platformu dostanou i oficiální utkání NBA. 

„Nedávným průzkumem jsem zjistil, že basketbal je druhým nejsledovanějším sportem mých fanoušků. Rozhodl jsem se tedy spojit síly s Budweiserem a NBA, abych mohl publiku poskytnout více basketbalového obsahu. Bude to pro mě nová zkušenost, ale věřím, že tato spolupráce má všechny parametry toho, aby byla úspěšná a dlouhotrvající,” sdělil Gaules. 

Smlouva mezi NBA a Gaulesem platí i pro příští sezónu. Brazilský streamer tak během let 2021-2022 odvysílá více než sto oficiálních zápasů. Tvůrce prozradil, že má v plánu si na NBA streamy zvát hosty, pohodovou atmosféru na kterou jsou jeho fanoušci u vysílání zvyklí ale nemá v plánu měnit.

Zda Gaules koupil od NBA oficiální vysílací práva, nebo budou zápasy promítány klasickým streamem i se všemi reklamami, prozatím není známo. 

Zdroj: dotesports.com

Související články