První kvalifikace Sazka eLEAGUE: Postupují Inside Games i bývalí Hippomaniacs
Counter-Strike: Global Offensive Článek První kvalifikace Sazka eLEAGUE: Postupují Inside Games i bývalí Hippomaniacs

První kvalifikace Sazka eLEAGUE: Postupují Inside Games i bývalí Hippomaniacs

Tereza Janovská

14. 3. 2020 23:38

Největší tuzemská esportová liga Sazka eLEAGUE má za sebou první kvalifikace. Postup si zajistily dva týmy v Counter-Strike: Global Offensive a čtyři v Dotě 2. Mezi nimi například bývalí hráči Hippomaniacs i napůl zahraniční tým. Kdo všechno si vybojoval postup?

Counter-Strike: Global Offensive

Do první kvalifikace v populární střílečce se přihlásilo celkem 54 týmů, dál však mohly jít jen dva. Jedním z nich je Inside Games, který dlouhodobě patří k české špičce. Ve složení tomkeejs, dreez, Tusi, Kozlikwow a garzeN dokázali ovládnout celou kvalifikaci. Ve finále, které rozhodlo o umístění, si hráči Inside Games poměřili síly s Absolute Legends. Původně belgická organizace se pyšnila vskutku zajímavou sestavou. Kromě Čechů Frediho a nelviho se představil i FliP1 z Dánska, PALM1 ze Švédska a pounh z Litvy. Druhá kvalifikace se koná v neděli 15. března od 17 hodin.

Všechny výsledky z první kvalifikace v CS:GO najdete ZDE 

Postoupili:
Inside Games
Absolute Legends

Dota 2

Druhou sobotní kvalifikací prošly čtyři týmy ze 37. Tentokrát se hrálo v MOBA hře Dota 2. Finále ovládl tým gejmři, kde hrají hráči bývalého týmu Hippomaniacs. Ti se na české scéně proslavili zejména svou loňskou jízdou na World Cyber Games, kde skončili čtvrtí a zároveň jim těsně unikla kvalifikace na The International, globálně největší herní akci této hry. Gejmři ve složení Saberlight, Supream, muf, Mambos a sehny ve finále porazili Pepeho smích, za které hrál poslední hru jejich bývalý spoluhráč Curry. Dalšími postupujícími týmy jsou pak Nabíhači a Inaequalis Rozbíječi. Další kvalifikace v Dotě 2 se odehraje ve čtvrtek 19. března.

Všechny výsledky z první kvalifikace v Dotě 2 najdete ZDE »

Postoupili:
gejmři
Pepeho smích
Nabíhači
Inaequalis rozbíječi

Související články