Counter-Strike: Global Offensive Článek Prime již v CS:GO zadarmo nezískáte, Valve zároveň představuje nehodnocené zápasy

Prime již v CS:GO zadarmo nezískáte, Valve zároveň představuje nehodnocené zápasy

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

4. 6. 2021 11:00

Před dvěma a půl roky přišel do Counter-Strike: Global Offensive Danger Zone update. Kromě battle royale módu se Valve rozhodlo pro jednu velkou změnu - CS:GO bude zdarma. Prime účtu mohli hráči dosáhnout dvěma způsoby. Zaplatí 15 dolarů, nebo se probojují na 21. level. Druhá zmíněná možnost se nočním updatem ruší.

Účty bez Prime statusu se mohou rozloučit s většinou výhod. Nebudou získávát XP, ranky, skill groups ani item dropy. Tímto krokem se Valve pokouší o omezení počtu hráčů, kteří se po vydání nových beden připojí do zápasů a AFK farmí již zmíněné dropy. Tuto „strategii“ budou nyní moci hráči využívat pouze s Primem.

Další velkou změnou je fakt, že Non-Prime účty nebudou moci být součástí Ranked zápasů, což přímo souvisí s odstraněním skill ranků pro Non-Prime. Tito hráči zároveň nedostanou žádné z oblíbených Service Medailí.

Jak vypadá účet bez Prime? • Foto Reddit

Do CS:GO byla mimojiné přidána dlouho žádaná Unranked queue. Té budou moci uživatelé využívat v kompetitvním matchmakingu, Wingmanu a Danger Zone.

Unranked zápasy pochopitelně neovlinují hráčské „Skill Groups“ a nejsou omezené pro hráče s určitou dovednostní úrovní. Non-Prime účty se budou moci připojit pouze do Unranked špílů, zatímco střelci s Prime budou mít na výběr.

Související články