PREVIEW: Zopakuje ENTERPRISE finálovou jízdu z podzimu? První překážkou je Cryptova
Counter-Strike: Global Offensive Článek PREVIEW: Zopakuje ENTERPRISE finálovou jízdu z podzimu? První překážkou je Cryptova

PREVIEW: Zopakuje ENTERPRISE finálovou jízdu z podzimu? První překážkou je Cryptova

David Randuška

16. 6. 2022 18:00

Tým ENTERPRISE Esports načne další Playoff kapitolu proti ostravské Cryptově. Loni borci v černo-vínových barvách došli na For Games až do Grand Finále a platili za velké favority i před startem aktuálního splitu. S Cryptovou se letos naopak vůbec nepočítalo. Pomohlo jí až odhlášení Sampi.

Cryptova se dostala do jarního splitu v dodatečné kvalifikaci a její výkony už v ní předznamenávali, že česká CS:GO špička bude muset s Ostravany počítat. Predikce se nakonec naplnili, zyored a spol. nehráli druhé housle. Nakonec si nemuseli dělat hlavni ani z toho, aby se v soutěži udrželi. 

Po šokující remíze 1:1 se SINNERS a dalších kvalitních výkonech Cryptova obsadila šestou pozici. 

V posledním kole spolu čtvřtfinalisté remizovali

ENTERPRISE se na svého soupeře chystají z příčky třetí, přitom jediný bod jim chyběl na to, aby dostali ve čtvrtfinále volný los. Osudová se nakonec stala prohra hned v úvodu splitu s eSubou. A konečným pořadím zamíchala i remíze v posledním kole - s nikým jiným než... Cryptovou

EP se na podzim dostali až do finále, kde podlehli SINNERS. Jenže přišli mezitím o forsyyho, který se stěhoval právě do řad českých jedniček a nakonec během jarního splitu i o MATYSe, kterého ulovil do svého týmu Sampi Jakub Jankto. V poslední době se ale tým zvedá, což dokazuje i na mezinárodní úrovni.

Sečteno, podtrženo, druhé čtvrtfinále nakonec může nabídnout velké drama a vzhledem k tomu, jak se vyvíjelo poslední měření sil dotyčných celků, se možná dočkáme i třetí mapy. Favoritem jsou nicméně borci z ENTERPRISE.

Související články