Sazka eLEAGUE Článek

PREVIEW: CZC.cz iSport Liga vrcholí, kdo z poslední osmičky bude králem?

njc
20. 11. 2020 05:00 Sdílej:

Lukáš „T9Laky“ Pour. Největší favorit CZC.cz iSport Ligy. Do této role ho pasují nejen fanoušci, ale také samotní profíci. Ti mu to však nedají nic zadarmo. Sedm statečných se pokusí zabránit plzeňské esportové ikoně v zisku titulu.

40 000 Kč. Taková je odměna pro vítěze jedné z největších lig elektronického sportu u nás. CZC.cz iSport Liga se již druhým rokem těší veliké oblibě, pro mnohé hráče fotbalového simulátoru FIFA jde o vrchol na česko-slovenské scéně. Nechybí nikdo z absolutní špičky, svého zástupce má ve čtvrtfinále Sparta, Slavia, Plzeň či esportová organizace fotbalového reprezentanta Jakuba Jankta Sampi.

Právě borec reprezentující fotbalistu Sampdorie bude součástí nejsledovanějšího čtvrtfinále CZC.cz iSport Ligy. 16letý Dominik „Seron“ Čermák se postaví Janu „Emerickson“ Krupičkovi. Ten obléká dres pražské Sparty, svou skupinu bez větších problémů ovládl. Mladičký Čermák sice postoupil „až“ ze druhého místa, i tak patří mezi největší favority turnaje. Krupičku nečeká jednoduchý úkol, za zády mu však bude stát největší fanouškovská základna u nás.

Seron vs. Emerickson, kdo postoupí do semifinále? • Foto Koláž isport.cz

Vítěz této BO2 série v semifinále narazí na jednoho z plzeňských Fifařů. Již zmiňovaný favorit Lukáš „T9Laky“ Pour bude bojovat se svým spoluhráčem Martinem „DRMi10“ Drastichem. Bronzový medailista z posledního ročníku se pokusí napravit zklamání minulého roku, kdy v semifinálovém souboji nestačil na Martina „Caster“ Štěpána, současného hráče Sparty. Potenciální semifinále Seron vs. Laky by pro většinu diváků znamenalo předčasné finále turnaje.

V tom opravdovém finále se ukáže jeden ze čtveřice Jakub „CptKubajz“ Pudil, Patrik „Patýno“ Janků, Štěpán „RIIJK“ Sobocki a Mario „MarioOoso“ Gumbrešt. První jmenovaný se po vítězství ve skupině A utká se zástupcem Sazka Esport Patýnem, jehož postup je pravděpodobně největším překvapením letošního turnaje. „Kdy jindy mám vyhrát než právě teď,“ těší se na finálové souboje Pudil, kterému se reprezentováním slávistického esportu plní dětský sen.

Jakub Pudil reprezentuje ve FIFA 21 pražskou Slavii • Foto SK Slavia Praha

Své zastoupení má v Top 8 také Zicon esport, organizace fotbalisty Lukáše Železníka. 20letý děčínský rodák Mario Gumbrešt se pokusí dostat barvy týmu opavského útočníka do semifinále, samotné čtvrtfinále je úspěchem. V něm na Mariosa čeká RIIJK z Entropiq, jehož součástí je mimojiné fotbalová legenda Vladimíř Šmicer. Přinese fandovi pražské Slavie své pověstné štěstíčko?

Související články