Přesně před devíti lety vyšla Dota 2
Dota 2 Článek Přesně před devíti lety vyšla Dota 2

Přesně před devíti lety vyšla Dota 2

Igor Putivlskij

9. 7. 2022 15:05

Přesně v tento den Dota 2 oficiálně opustila beta fázi a stala se volně přístupnou hrou. Kromě toho v tomto roce to bude devět let z momentu vydání prvního bitevního deníku (Compendium), díky kterému se každoročně lámou peněžité rekordy.

Zub času hlodá nemilosrdně a dnešní sobotní den slaví IceFrogovo dílo krásné deváté narozeniny. Jak už jsme výše zmínili, tak 9. července 2013 se Dota 2 konečně zbavila statusu beta a plnoprávně vyšla na trh. O měsíc později se hra dočkala oficiální linuxové podpory.

Poprvé se Dota 2 ukázala v rámci německé herní výstavy Gamescom 2011, kde byl uspořádan historicky první milionový turnaj v esportové historii - The International 2011, na který byli pozváni nejlepší DotA hráči své doby.

Původně Valve meli ve svém plánu vypustit do světa Dota 2 v roce 2012, ale beta test se tak nějak protáhl a vývojářský tým v čele s IceFrogem se rozhodl posunout datum vydaní o rok později. V roce 2015 se Dota 2 v rámci updatu Reborn přesunula na herní engine Source 2, na kterém setrvává dodnes.

Nenechte si ujít:

 

Zdroj: Liquipedia

Související články