Česko-slovenská liga  elektronického sportu
premier-league-a-la-liga-pouzivaji-atmospheric-audio-z-fifa-21
Sazka eLEAGUE Novinky

Premier League a La Liga používají Atmospheric Audio z FIFA 21

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
2. 7. 2020 12:00 Sdílej:

Pokud jste fanoušky fotbalu a sledujet anglickou Premier League či španělskou La Ligu, jistě jste si všimli přidaných fanouškovských reakcí. Ty mají pomoci nahradit atmosféru zaplněného fotbalového stadionu divákům u televizních obrazovek. Díky dlouhodobému partnerství EA SPORTS a největších světových lig se podařilo přenést audio z FIFA 21 do živého televizního vysílání. 

Reklama

Koronavirová krize zavřela stadiony před fanoušky těch nejlepších fotbalových lig. Atmosféra často hlučných svatostánků jako jsou Anfield Road či Selhurst Park se nyní podobá spíše okresnímu přeboru. 

Diváci mohou slyšet pokřikování hráčů a trenérů, občas dolehne k uším i sprosté slovíčko. Dodat přenosu energii má Atmospheric Audio od EA SPORTS. 

Veškeré audio bylo nahráno během zápasů Premier League či La Ligy. K dispozici jsou stovky záznamů a veškeré zvuky, které slyšíte během vysílání, jsou autentické.  

Narozdíl například od české ligy nejsou zvuky přehrávány přímo na stadionu, ale vysílatelem daného zápasu. Díky nim pak slyšíme reakce na góly, parádní akce či ošklivé zákroky.

Související články