Pozvedne bývalý střelec fnatic anglickou CS:GO scénu? Má na to měsíc
Counter-Strike: Global Offensive Článek Pozvedne bývalý střelec fnatic anglickou CS:GO scénu? Má na to měsíc

Pozvedne bývalý střelec fnatic anglickou CS:GO scénu? Má na to měsíc

18. 3. 2022 07:51

Když byl před měsícem Owen „smooya“ Butterfield posazen na lavičku fnatic, bylo z toho velké haló. 

Dvadvacetiletý sniper tehdy emotivně popsal, jak se o vyhazovu z hlavní CS:GO sestavy dozvěděl na letišti při návratu z turnaje v Katovicích. Nyní se smooya připojuje k britskému týmu Into the Breach.

„Bývalý hráč fnatic nebo BIG přichází do Into the Breach na třicetidenní zkoušku,“ řekl manažer týmu Marvin „Punico“ Matthes pro web HLTV.org a rovnou odhalil, co je hlavním úkolem nového snipera: „Do našeho mladého a slibného britského týmu přinese své velké zkušenosti, sklil a pohled na věc.“

Manažer Into the Breach zároveň věří, že jeho tým a fanoušci budou svědky, kdy to zahýbe celou britskou CS:GO scénou a začne něco velkého.

Smooya v britském týmu nahradí ukrajinského snipera Jaroslava „isk“ Issakova, který byl tento týden posazen na lavičku, v mužstvu došlo ještě k jedné změně. Kirk „Tadpole“ Stephens nyní plní roli náhradníka, takže Into the Breach musí sehnat ještě pátého střelce do party.

Pro české fanoušky není tým Into the Breach úplně neznámý. V posledním měsíci se totiž utkal dvakrát s eSubou a jednou s Dynamem Eclot. Vždy z těchto zápasů odešel poražen.

V prvním souboji s eSubou na konci února britskému týmu nepomohl ani smooya. Už tehdy nastoupil v jeho sestavě, patřil k nejlepším na serveru, i přesto si ale Modrá krev se soupeřem poradila a slavila vítězství v zápase turnaje Pinnacle Winter Series 3: Regionals.  

Související články