Counter-Strike: Global Offensive Článek Poslední jízda: Nevycházíme spolu, komentuje Elige rozpad Team Liquid

Poslední jízda: Nevycházíme spolu, komentuje Elige rozpad Team Liquid

njc

24. 11. 2021 11:45

O tom, že nálada v CS:GO sekci Team Liquid není ideální, kolují zprávy již několik týdnů. Tým čekají změny, pro současnou sestavu bude BLAST Fall Final dost možná posledním turnajem. „Posledních několik týdnů pro nás bylo těžkých,“ potvrdil Jonathan „EliGE“ Jablonowski v rozhovoru pro pley.gg.

Jonathan „EliGE“ Jablonowski, Keith „NAF“ Markovic, Jacky „Stewie2K“ Yip, Michael „Grim“ Wince a Gabriel „FalleN“ Toledo. Tato pětice reprezentuje v roce 2021 Team Liquid. Jedenáct měsíců se mezinárodní skvadra pokoušela probojovat mezi nejužší elitu. Kromě vítězství na cs_summit 8 se ale nedařilo. 

Jedním z problémů byl podle Jackyho „Stewie2K“ Yipa IGL styl, se kterým do týmu přišel Brazilec FalleN. „Byl trochu pozadu, co se týče mety,“ vysvětluje Stewie v rozhovoru pro hltv.org.

Začaly vznikat neshody. S brazilskou legendou se do křížku dostal nejen Stewie. „Také EliGE s ním měl hodně sporů,“ řekl vítěz bostonského Majoru. To, že jediným problémem není EliGE, vypíchl i sám Jablonowski pro pley.gg. „Ne, nejsem to jen já proti všem,“ smál se během interview.

Podle dlouhodobého rifelra Team Liquid jsou dva hlavní problémy jasné - spousta cestování a nedostatek práce s problémy. „Když se řekne, že se jisté problémy opraví a nic se s tím následně nedělá, vznikají další potíže,“ říká EliGE.

Na BLAST Fall Final jede Team Liquid bez jakýchkoli očekávání. Od Majoru spolu hráči netrénovali, na turnaj jdou jen splnit povinnost. Buď se zadaří, nebo přijde další propadák. „Naše očekávání jsou v podstatě nulová,“ neskrýval Stewie svůj pohled na věc.

Los nepřiřadil Team Liquid vůbec jednoduchého soupeře. Hned v první zápase double-elimination bracketu se americká organizace utká s Vitality. Francouzský celek skončil na PGL Majoru ve Stockhlomu ve čtvrtfinále a momentálně je na pátém místě světového žebříčku HLTV. Nezávisle na výsledku se v dalším zápase Liquid porvou s jedním z dvojice NIP/Astralis.

Související články