Policie zatkla a obvinila z korupce pět lidí! Zfixlovali zápasy v Counter-Striku a sázeli na ně
Counter-Strike: Global Offensive Článek Policie zatkla a obvinila z korupce pět lidí! Zfixlovali zápasy v Counter-Striku a sázeli na ně

Policie zatkla a obvinila z korupce pět lidí! Zfixlovali zápasy v Counter-Striku a sázeli na ně

msl

5. 5. 2020 06:47

Za mřížemi je právě teď pět mužů, kteří byli zapojeni do ovlivňování zápasů v Counter-Strike: Global Offensive. Po téměř roce vyšetřování byli všichni obviněni z trestného činu a nyní je čeká soud. Informaci potvrdila australská policie, která napřímo spolupracuje se sázkovými kancelářemi.

Na případu pracovali kriminalisté z jednotky proti organizovanému zločinu poté, co loni v březnu dostali tip na podezřelou sázkovou aktivitu v zápasech CS:GO. V srpnu u všech podezřelích provedli náhlé domovní prohlídky. Zatčení jsou jednotlivci mladého věku kolem dvaceti let. Nejstaršímu je 27, nejmladšímu 19 let.

"Esport je skutečně rozvíjející se sportovní odvětví se vším všudy, a tak přichází i poptávka po sázení na výsledky turnajů a zápasů. Je důležité, aby policie s herními a sázkovými společnostmi nadále spolupracovala a zaměřovala se na podezřelé aktivity," uvedl Neil Paterson z australské policie, které obdržela všechny podezřelé informace od sázkové kanceláře.

Zfixlováno mělo být nejméně pět zápasů v soutěži ESEA-Mountain Dew League, na které bylo podáno více než 20 podezřelých sázek. Obvinění lidé, kteří se navzájem znali a nikdy předtím nebyli zapojeni do kriminální činnosti, vydělali přes 30 tisíc dolarů (v přepočtu asi 750 tisíc korun) na ovlivněných zápasech jednoho týmu, který souhlasil s nezákonnou dohodou. Nyní čelí trestu až do výše 10 let odnětí svobody. V Austrálii šlo o první zákrok proti korupci v esportu.

Tím, jak se esport stává populárnějším i v mainstreamových médiích, důsledky těchto činů nyní mohou být pro hráče daleko závažnější, než je pouze ban na turnajích. Jedná se o trestnou činnost, kterou policie nebude přehlížet.

Související články