Plzeň díky němu válcuje soupeře i ve Fifě. T9Laky si nenechal ujít mistrovské oslavy
Článek Plzeň díky němu válcuje soupeře i ve Fifě. T9Laky si nenechal ujít mistrovské oslavy

Plzeň díky němu válcuje soupeře i ve Fifě. T9Laky si nenechal ujít mistrovské oslavy

David Randuška

17. 5. 2022 17:45

Lukáš Pour sbírá pod přezdívkou T9Laky ve virtuálním fotbale jeden úspech za druhým. Patří na domácí scéně k nejlepším hráčům Fify, loni byl vyhlášen eFotbalistou roku. Aktuálně reprezentuje Viktorii Plzeň a ke klubu má velmi vřelý vztah. S fotbalovými kolegy prožíval dramtický závěr ligové soutěže. Nechal si po jejich vzoru narůst "plnovous" a mistrovské oslavy si užil přímo na stadionu.

Lukáš Pour je součástí viktoriánské rodiny. Nejen, že celek ze západních Čech reprezentuje ve virtuálním fotbalu, ale chodí podporovat Viktoriány přímo na tribunu.

"Prožívám to stejně jako hráči. Samozřejmě ta jejich euforie je asi větší, ale přesně jsem koukal na fotbal, když hráli s Hradcem a čekal jsem, až mi pípne oznámení, že Slavia remizovala a můžeme se radovat," popsal dramatickou koncovku domácí fotbalové ligy T9Laky.

Po vzoru některých plzeňských fotbalistů a členů realizačního týmu se i Lukáš neholil. Byť mu nevyrostl plnovous jako třeba trenérovi Michalu Bílkovi, určitě i tohle se počítát. "Těším se už k barberovi," přiznal. 

Přihlašte se do kvalifikace na turnaj FIFA eLEAGUE a zahrajte si proti T9Lakymu

T9Lakyho čeká v blízké době evropský turnaj a také kvalifikace s českým národním týmem. Kromě toho se v květnu chystá Lukáš Pour na FIFA 22 eLEAGUE.

Na turnaj, kde se představí česká špička ve virtuálním fotbalu, se můžete dostat i vy. Stačí se přihlásit do otevřené kvalifikace, která se bude konat v sobotu 21. května a v neděli 22. května. Pak už to je jen na vás a vašich schopnostech. Třeba se vám podaří dostat do fáze soutěže, kde narazíte na T9Lakyho!

T9Laky má na turnaji ty nejvyšší ambice. Mezi největší soupeře v současnosti řadí MarioOosa z týmu Entropiq. I na něj si ale věří a ve finále turnaje, které se bude konat 27. května v prostorách shopu 11teamsports, chce nechat všechny rivaly za sebou. 

Pomoci mu má i současný systém, který praktikuje. "Hraju momentálně úplně jinou formaci, než ostatní. Hodně lidí se pak snaží tomu přizpůsobit a myslím si, že i napodobit. Podle mě se to ale v Česku zatím nedaří," popisuje svojí zbraň, pro kterou se inspiroval u zahraničních hvězd.

FIFA končí, nahradí jí EA Sports FC

Co si myslí loňský eFotbalista roku o tom, že se výrobce hry, ve které tak exceluje, rozhodl změnit název

"Popravdě když jsem slyšel tu částku, co za to jméno platí (EA asociaci FIFA, pozn. red.), tak se nedivím," říká T9Laky. "(EA) Budou muset teď rozjet novou značku, co není nikdy jednoduché. Jsem zvědavý, jak k tomu přistoupí a jak jim to vyjde," dodává. Zároveň i připouští možnost, že by FIFA prodala licenci někomu jinému a dočkali bychom se situaci, kdy "stará dobrá Fifa" bude úplně odlišná hra. 

 

Související články