Článek Pět věcí, které vadí hráčům a profíkům FIFA 21 po celém světě

Pět věcí, které vadí hráčům a profíkům FIFA 21 po celém světě

njc

27. 11. 2020 14:50

Servery, servery, servery. Ohraná písnička, kterou všichni dobře známe. Nyní se však podíváme na pět konkrétních věcí, na které si v letošním ročníku stěžují FIFA hráči po celém světě.

Auto blocky

Běžíte s balonem, natáhnete si míč do středu a vypálíte ránu, která míří do šibenice. Jenže ta je zblokována, míč se odrazí k vaším nohou. Zkoušíte znovu štěstí, stane se to samé.

Blokování střel je v letošní Fifě jeden z nejvíce frustrujících problémů. Jakmile před útočícím hráčem stojí obránce, střelecký pokus bude na 99% zblokovaný. Nejhorší na celé věci je to, že blokují nejen hráči označení soupeřícím hráčem, ale naprosto všichni. Potvrzují to i profíci Martin „Caster“ Štěpán a Dominik „Seron“ Čermák. „Je to hrůza,“ shodli se.

Když na obránce míří rána protivníka, stane se z něj světový akrobat s neuvěřitelnými reflexy.

Trent Alexander-Arnold ve FIFA 21 • Foto EA Sports

Pochybné penalty

Rozhodčí jsou velkým tématem nejen ve světě reálného fotbalu, ale i v tom simulovaném. 

Svědky jsme toho téměř v každé hře. Jakmile se útočící hráč dostane do šestnáctky, začíná být dusno. Stačí jediná chybička, jediné nepatrné zatažení, a rozhodčí píská desítku. Často není třeba mít ruce na ovladači.

Zářným příkladem toho je finále CZC.cz iSport Ligy, kdy na rozhodnutí sudího doplatil Lukáš „T9Laky“ Pour.

Odměny

Drtíte třicet zápasů víkendové ligy, dostanete se do své vysněné divize a ve čtvrtek ráno nedočkavě otvíráte odměny.

Místo Cristiana Ronalda nebo Sadia Maného vám padne Petros Mantalos a André Ayew. Ohraná písnička, která je ve FIFA 21 ještě častější než v předchozích ročnících.

Fake shot dělá zázraky

Fake shoty jsou v letošní Fifě kapitola sama o sobě. Jenže co se stane, když dá útočící borec rychlý fake shot před obráncem, to je mimo lidské chápání.

Obránce, jako by vypnul, a nedokáže předvést obranný zákrok. „Když si útočník posouvá míč fake shotem, tak v podstatě prochází obráncem,“ není spokojený Patrik „Patýno“ Janků.

Na podobný problém velká část komunity stěžuje u Virgila Van Dijka, přes kterého šlo hodně podobných branek.

Virgil van Dijk je ve FIFA 21 často střídán • Foto Profimedia.cz

Víkendovka v Rivals, co hrát dál?

Frustrující systém pro všechny z nás. Zápasy víkendové ligy se započítávají do Division Rivals. Po odehrání třiceti mačů víkendovky tak není pomalu co hrát, Rivals jsou totiž odehráním třiceti zápasů hotové.

Možností pak ve FUT není mnoho. Drafty výrazně opadly, většinou tak nezbývá nic jiného než zapnout kariérní mód, začutat si s kamarádem v přátelském mači nebo zkusit štěstí ve Voltě.

Nový vzhled simulace ve FIFA 21 • Foto EA Sports

Související články