Sazka eLEAGUE Novinky

Parádní bitva! Plzeňského Lakyho přišel podpořit i reprezentant Kopic

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
18. 11. 2020 09:30 Sdílej:

Anders Vejrgang. Zřejmě nejskloňovanější jméno FIFA komunity posledního týdne. Dánskému talentu je pouhých 14 let a již dosahuje výsledků, o kterých se většině jeho starších soupeřů může jen zdát. 150-0 ve víkendové lize a vítězství na několika menších evropských turnajích. Proti tomuto borci se v úterý postavil Lukáš „T9Laky“ Pour.

Viktoriánská legenda české FIFA scény je v Evropě známým jménem. Na FUT Champions Cupu v Londýně se utkal proti těm nejlepším, na Blacki Cupu narazil ve druhém kolo na jednoho z nejlepších světových hráčů, minimálně co se týče víkendové ligy.

Zástupce RBLZ Gaming, esportové odnoše Red Bull Leipzig, ze začátku na plzeňského špílera nestačil a v desáté minutě poprvé inkasoval. Následovala erupce radosti v chatu, kde Lakyho podporovaly stovky fanoušků ze všech koutů republiky.

Bohužel, zanedlouho přišlo vyrovnání a ve druhém poločase dokonce obrat nepříznivého stavu. 15 minut před koncem ztrácel český hráč dva góly. Ani to ho nepoložilo a v rozmezí osmi minut dvakrát skóroval.

Laky bohužel nezvládl penaltový rozstřel • Foto twitch.tv/t9laky

Šlo se do prodloužení, ze kterého vítěz nevzešel. Penaltový rozstřel je ve fotbalovém simulátoru FIFA podobně náhodný, jako ten v reálném fotbale. 14letý Dán z pokutových kopů vyšel vítězně.

„Zahrál jsem jeden z nejlepších zápasů této Fify, díky všem, vyhecovala mě ta obří podpora, vnímal jsem to,“ komentoval Laky svůj výkon a děkoval divákům za fandění  na streamu. „Dokázal jsem si, že to může jít“ věřil plzeňský matador v dobré budoucí výkony

Podporu vyjádřil také český reprezentant a hráč fotbalové Viktorie Plzeň Jan Kopic, který obdaroval fanoušky na streamu pěti předplatnými. Velký hráč se zná s českým Fifařem mimojiné ze soustředění fotbalové Plzně, kterých se opakovaně Fifaři zúčastňují.