Counter-Strike: Global Offensive Článek Obří update v CS:GO! Nová operace, darovatelné granáty i změna na Dust 2

Obří update v CS:GO! Nová operace, darovatelné granáty i změna na Dust 2

njc

22. 9. 2021 09:05

Update v Counter-Strike: Global Offensive o velikosti 2 GB? Neuvěřitelné se stalo skutečným. Valve se po dlouhé době vytasilo s pořádnou porcí změn. A ty jsou na první pohled parádní! Nová operace vždy potěší, CT na Dustu konečně v klidu přeběhnou na B site a M4A1-S se stane novou metou.

Tweety od oficiálního Twitter účtu CS:GO či aktivní developeři. Indícií k blížícímu se updatu bylo hned několik, byla to jen otázka času, než se Valve vytasí s novinkami.

Tou první je operace Riptide. Podobně jako v dřívějších operacích, i nyní dostanou hráči svou vlastní minci, kterou budou moci upgradovat plněním misí. Operace každý týden přinese nové úkoly. Ty se staly v poslední operaci repetitivními, to se v Riptide s obměněnými misemi změní.

Na Valve serverech budou moci hráči nově zakládat soukromé zápasy. Na ty se budou moci připojit dvěma způsoby - přes speciální kód či přes Steam Group.

Tak jako v posledních letech s operací přichází také další agenti - Guerilla Warfare Terrorists, CT SEAL team „Frogmen“ a French Gendarmerie. V odměnách nechybí ani Riptide Case, čtyři kolekce zbraní, dvě kolekce samolepek a nášivky.

Svůj návrat do Counter-Striku hlásí Riot Shield. Ten mohou využívat CT na casual hostage mapách.

Valve nově hráčům nabízí dvě možné délky zápasů - tu klasickou na 16 vítězných kol, a verzi zkrácenou, kde bude týmu stačit kol devět. Kratší špíly by měly podle odhadu vývojářů trvat kolem 25 minut.

Nové možnosti se objeví také u deathmatchů. Hráči si mohou vybrat ze tří DM. Klasický deathmatch zůstává, k němu se ale připojí FFA deathmatch a Team vs. Team deathmatch. V FFA deathmatchi je nepřítelem každý - CT i T. Team vs. Team je podobný něčemu, co známe s Call of Duty. První tým, který získá dohromady 100 zabití, vyhrál.

Trochu netradičně vydalo Valve s operací také velké změny v gameplayi. Granáty mohou nově být dropnuty, podobně jako je tomu u zbraní. Fake flashe tak jsou na úplně jiném levelu.

M4A1-S dává větší damage. Čtyři kulky do těla stačí k tomu, aby soupeř padl. Takový update se postará o rapidní zvýšení popularity této zapomenuté pušky.

Deagle byl naopak nerfnut. Z veliké blízkosti stále k zneškodnění nepřítele stačí dvě rány do břicha, dál už však budou třeba rány tři.

Jeden malý, ale přesto obří update, se ukázal na mapě Dust 2. Výhled z T spawnu na CT mid byl zablokován. Konečně!

Všechny další informace a ukázky skinů, agentů, map nebo nášivek jsou k dispozici ZDE.