Counter-Strike: Global Offensive Článek Novopečenými šampiony Sazka eLEAGUE jsou ENTERPRISE. V bouřlivé kulise For Games prolili modrou krev

Novopečenými šampiony Sazka eLEAGUE jsou ENTERPRISE. V bouřlivé kulise For Games prolili modrou krev

Igor Putivlskij, David Randuška

8. 10. 2022 19:30

Mezinárodní Counter-Strike sestava ENTERPRISE je historicky druhým vítězem Sazka eLEAGUE! O zisku stylového poháru a zlatých prstenů rozhodlo drama na rozhodující mapě Overpass. Absolutorium ale jde i za eSubou, která vyřadila favority Dynamo Eclot, SINNERS a na For Games měla největší fanouškovský kotel. Ve stříbrném celku zářil opět blogg1s, na druhé straně zas MVP Blytz i The eLiVe.

ENTERPRISE na For Games • Foto CNC

Nuke

 

Hned na úvod hvězdného grand finále jsme se dostali na rozjetý Nuke, výběr pětice modrokrevných. Pistolový duel dopadl lépe pro eSubáky, kteří se ujali vedení 1:0. Frag za fragem, kill za killem a jsme už ve 13. kole za stavu 8:4 pro slovenskou organizaci ENTERPRISE.

Za zmínku stojí vynikající herní forma Erika „The eLiVe“ Sitha (14:4), který vede svůj tým k vytouženému titulu a tučnému půlmilionovému šeku. eSubě se zatím moc nedaří a blogg1sova parta se po první půli nachází v červených číslech. Jedenáct čtyři pro h4rna a spol a chystá se změna stran.

CT side eSuby proti teroristické straně ENTERPRISE. Opět staré dobré pistolové kolo, ale tentokrát mnohem úspěšnější pro spoluhráče systema. Přichází eko eSuby a plný nákup borců z ENTERPRISE, kteří navyšují skore na 13:5. Druhé vynucené eko k překvapení fandícího o sto šest publika vyhrávají modří a připisují si šestý bod – 13:6.

Vypjatou clutch situaci 1v2 bere do svých rukou soustředěný Blytz a po jeho dvou chladnokrevných killech jsou ENTERPRISE jen dva kola od zisku první mapy a svého prvního matchpointu. Taktický oddech a eSubu dělí jeden jediný round od prohry svého Picku. Dvaadvacáté kolo a modré srdce tluče dál, ale pouze jen na chvíli. Šlechetný tep ukončují ENTERPRISE. Šestnáct deset a před námi se začíná rýsovat Inferno

ENTERPRISE vítězí • Foto CNC

Inferno

 

Pekelně pekelný výběr ENTERPRISE. eSuba otevírá první kolo a připisuje si na své konto vyhraný pistolový souboj, první buy a následující tři roundy – pět nula pro M1keyho a čtveřici modrých.

Nečekaný a přímo tornádový start na Nuke předvádí týmově výborná eSuba a žene se k potřebné druhé mapě a k vyrovnání parádní best-of-three série. ENTERPISE tak trochu tápají na T sidu a ztrácí důležitá kola v první polovině.

Situace se oproti vyhranému Nuke obrátila na ruby a jsou to hráči ENTERPRISE, kteří se propadají do záporného KDA na útočící straně probíhajícího Inferna a berou si první pauzu na této mapě.

Pechyn (15:5), blogg1s (17:6) a M1key (17:6) přímo válcují svého rivala za obranu a v klidu si berou CT side. Před námi změna stran: eSuba útočí, ENTERPRISE brání.

Fantastický spray riflera Blytze ve 20. kole přináší kýžené ovoce pro jeho celek a ENTERPRISE začíná dohánět rozjetý vlak jménem eSuba (12:8). Následující nervy drásající 1v1 s chladnou hlavou zvládá M1key a posouvá eSubu dopředu, aby hned v dalších kole přidal důležité fragy a připravil pro blogg1se výhodnou situaci – 14:8 a dvě kola dělí eSubu od vyrovnání. Šestnáct osm a uvidíme se na decider mapě – Overpass.

Overpass

 

Co víc si přát, než třetí mapu, plný kotel podporujících a skandujících diváků a skvělý Counter-Strike, který předvádí oba grand finálové kolektivy.

Do rozhodujícího Overpassu vstoupili hráči ENTERPRISE o něco lépe, než eSuba a navázali tak na úspěšný start hned pěti vyhranými a po sobě jdoucími koly.

Jedenáctý round nám přichystal nečekaně krásný moment a vítězný 1v2 clutch od hlavního snipera eSuby – Dominika „blogg1s“ Janity. Díky této situaci eSuba stahuje náskok ENTERPRISE na 7:4.

Po první vítězné půli (9:6) h4rnových parťáků došlo k standardní výměně stran: eSuba jde bránit a dříve bránící ENTERPRISE si to vyzkouší v útočné formaci. V sázce je šampionská trofej a štědrá 500 000 Kč odměna, ke které momentálně mají blíže cskaři ENTERPRISE.

Desátý bod padá na konto ENTERPRISE a jen pět kol je dělí od fanfár. Vytrvalý rudí zesilují tlak na eSubu a ve dvaadvacátém kole je stav 13:8 v neprospěch modrokrevných. Zdá se, že pětici eSuby dochází dech a už příliš moc sil nezbývá, což rozhodně neplatí o jejich soupeřích, kteří si stále zachovávají výbornou herní formu napříč celým Overpassem.

Luko se vytasil s magickým tripplekillem a bere tak 10. kolo pro modrý eSubácký plamen, který se rozhořívá skrz dva vítězné roundy: 14-11 a naděje na druhý eLEAGUE titul modrých je stále naživu. Dočkáme se prodloužení?

Takovým tempem ze strany ENTERPRISE asi ne, jelikož 15. kolo vyhrávají a jsou krůček od splněného snu. Situace dva na dva, ze které vychází lépe a hlavně vítězně ENTERPRISE. Velká gratulace k získanému titulu a fantastickým 500 000 Kč.

ENTERPRISE • Foto CNC

***

Nenechte si ujít:

Související články