Novinky v CS:GO: Dust 2 nahrazen mapou Anubis, AWP jen s pěti náboji a slabší M4A1-S
Counter-Strike: Global Offensive Článek Novinky v CS:GO: Dust 2 nahrazen mapou Anubis, AWP jen s pěti náboji a slabší M4A1-S

Novinky v CS:GO: Dust 2 nahrazen mapou Anubis, AWP jen s pěti náboji a slabší M4A1-S

Kateřina Sauerstromová

19. 11. 2022 10:20

Společnost Valve přišla s aktualizací pro Counter-Strike: Global Offensive. Změny zasáhly aktivní map pool a dvě ze tří nejpopulárnějších zbraní ve hře. Je mezi nimi i ta vaše?

Anubis na Majoru 2023

Komunitou vytvořená mapa Anubis se do hry poprvé dostala v roce 2020. Nyní přichází s náročným úkolem, musí zastat pozici jedné z nejikoničtějších map cska, Dust 2. “Provádíme změny v aktivním map poolu, který určí, které mapy se budou hrát na turnaji Major 2023 v Paříži,” upřesňuje Valve.

Hráči se nemusí bát, jejich oblíbená klasika bude i nadále dostupná pro kompetitivní zápasy nebo pro mód Deathmatch. 

Sniper nesmí minout

Vývojáři přišli i s několika zásadními úpravami zbraní. Zásobník AWP bude mít nově jen 5 nábojů (místo původních deseti) a populární M4A1-S, využívána především pro svou přesnost, udělí méně poškození na větší vzdálenost. 

Silná M4 s tlumičem dostala poslední nerf v srpnu, kdy ji vývojáři snížili počet nábojů v zásobníku z 25 na 20, fanoušci si ale i nadále stěžovali na její přílišnou sílu. Bude její oslabení na dálku konečně stačit?

Zdroj: Valve

Související články