Neskutečný úspěch! Saberlight překonal hranici 10 tisíc MMR, je pátý v Evropě
Dota 2 Článek Neskutečný úspěch! Saberlight překonal hranici 10 tisíc MMR, je pátý v Evropě

Neskutečný úspěch! Saberlight překonal hranici 10 tisíc MMR, je pátý v Evropě

maa

18. 6. 2020 23:16

Český esport dosáhl milníku, o kterém se mu ani nesnilo. Čerstvý vítěz Sazka eLEAGUE Jonáš „SabeRLight“ Volek dosáhl ve hře Dota 2 na další metu, jako první český hráč překonal hranici 10 tisíc mmr.

Na světě není moc hráčů, kterým se to povedlo, do úzkého výběru se tak dostala i česká stopa. Devatenáctiletému Saberlightovi se to ve čtvrtek podařilo. „První hráč NiP, první Čech a nejmladší hráč co kdy dosáhl 10 000 MMR,“ podělil se o svou radost s fanoušky na své facebookové stránce.

Pro představu, historicky první hráčem, kterému se to kdy podařilo, byl relativně nedávno Filipínec Abed Azel „Abed“ Yusop. Ten na milník dosáhl v červnu roku 2017. O tom, že mu k dosažení desetitisícové hranice chybělo málo, tehdy věděl snad každý fanoušek Doty.

Od té doby se to již podařilo více hráčům, celkově jich ale zas tolik nebylo. Teď se k nim přidal i český offlinkař Saberlight. Jeho úspěch je nedozírný. 

Po překonání hranice byl v evropském žebříčku na pátém místě. Za sebou nechal takové persony, jako jsou například vítězové The International Gh a Mind Control z týmu Nigma, či Matumbaman z Teamu Secret.  

Není ale jediným Čechem, kterému se povedlo dostat mezi elitní hráče. Za ním jsou ještě Miroslav „BOOM“ Bičan, který je v Evropě na 42. místě a Ondřej „Supream“ Štarha na 141. pozici.

Související články