NEOFRAG si na postup na Spring Final musí počkat. OG podlehli v rozlučkovém zápasu es3taga FaZe 0:2
Counter-Strike: Global Offensive Článek NEOFRAG si na postup na Spring Final musí počkat. OG podlehli v rozlučkovém zápasu es3taga FaZe 0:2

NEOFRAG si na postup na Spring Final musí počkat. OG podlehli v rozlučkovém zápasu es3taga FaZe 0:2

David Randuška

26. 1. 2023 17:25

Grand Finále na BLAST: Premier Spring Groups dopadlo pro Adama Zouhara a jeho skvadru OG špatně. Tým nestačil v rámci skupiny B podruhé na favorizované FaZe. Ti tak postoupili přímo do Spring Final.

OG Esports nyní spadli do pavouka, kde jsou nasazeným týmem. O postup na zmíněné Spring Final, které se uskuteční v červnu, svedou přímý souboj s vítězem duelu Astralis Ninjas in Pyjamas

Vzhledem k formě OG účast na finálovém turnaji BLAST: Premier je celkem reálná. Dvakrát totiž skolili Team Liquid během své aktuální kodaňské štace a stali se jakýmsi kryptonitem pro 4. tým světového žebříčku. 

NEOFRAG hrál dobře, na vítězství to nestačilo

Zpět ale k matchi s FaZe Clan. Z hlediska individuálních statistik byli nejlepšími hráči OG Polák F1KU a k nadšení českých fanoušků i NEOFRAG. Na druhé straně nicméně sestava FaZe hrála o poznání lépe. 

Na úvodním picku FaZe paradoxně mezinárodní sestava OG své oponenty nejvíce potrápila. Prohrála nejtěsnějším možným rozdílem 14:16 a Adam měl vůbec nejlepší Rating 2.0 svého týmu. Mimo jiné se dařilo střelecky i oběma wipařům, brokymu a degsterovi. 

Na druhé mapě Ancient FaZe Clan odpor OG zlomil. Už na CT straně si karrigan a spol. vytvořili slušný náskok 11:4. Ten si pak pohlídali i jako teroristé, když dovolili soupeřům uhrát jen dva roundy. Po výhře 16:14 a 16:6 se FaZe Clan, stejně jako předtím Vitality, kvalifikoval přímo do Spring Final.

Tím zároveň končí i kapitola es3taga, který ve FaZe zaskakoval za raina. Ex-hráč Ninjas in Pyjamas se prezentoval na turnaji v Kodani skvěle a hodně hlasitě si řekl o angažmá v nějakém z prestižním týmů světa. 

Související články