Neodehráli ani zápas, přesto Brazilci z The Last Dance patří mezi světovou dvacítku. Jak to?
Counter-Strike: Global Offensive Článek Neodehráli ani zápas, přesto Brazilci z The Last Dance patří mezi světovou dvacítku. Jak to?

Neodehráli ani zápas, přesto Brazilci z The Last Dance patří mezi světovou dvacítku. Jak to?

Jan Hrušovský

20. 1. 2022 11:24

Neodehráli ještě ani zápas, ale už jsou mezi dvacítkou nejlepších Counter-Strike týmů světa. Jak je možné, že organizace ESL zařadila v žebříčku tak vysoko mužstvo The Last Dance, které teprve před několika dny postavil legendární Brazilec Gabriel "FalleN" Toledo? Vysvětlení je jednoduché. 

Je to sotva týden, co utichly spekulace, jaká bude budoucnost in-game lídra Teamu Liquid. Fallen byl totiž od prosince 2021 na lavičce a jen se čekalo, kam zamíří. 

Minulý týden pak FalleN oznámil, že se vrací do akce se svými starými kumpány Lincolnem „ fnx“ Lauem, Fernandem „fer“ Alvarengou a Ricardem „boltz“ Prassem, s nimiž tři roky působil v týmech Luminosity či SK Gaming a společně ovládli dva Majory, MLG Columbus 2016 a ESL One Cologne 2016. 

Později se jejich cesty rozešly a nyní se úspěšné jádro opět dává dohromady. Tím se pomalu dostáváme k důvodu, proč jsou v ESL rankingu tak vysoko. Nehledejte za tím nostalgii a souvislost s dávnou historií. Výsledky z turnajů v tom však hrají roli. 

Čerstvě složené pětce totiž plynou benefity ze zápasů, které hráči odehráli se svými bývalými týmy v průběhu minulé sezóny. FalleN si tak z Team Liquid odnesl slušnou porci 147 bodů. Velkou část z toho dělá hlavně čtvrté místo na světovém finále Blast Premier. Další bodíky přinesl Vini po svém angažmá v týmu Furia, s nímž odehrál například poslední PGL Major ve Stockholmu. A několik desetinek bodů donesl i boltz. 

V souhrnu pak má mužstvo pod názvem The Last Dance 200,6 bodů a to jim v žebříčku ESL stačí na 18. pozici. České organizace Entropiq a Sinners se v tomto rankingu nachází na 12. pozici s 279 body, resp. 31. místě s 32 body. 

Brazilská sestava má tak slušnou pozici pro vyjednávání s organizacemi, protože vysoké umístění může přinést pozvánky do řady turnajů a to může být poteciálně zajímavé pro kluby, které by rády dosáhly na úspěchy v Counter-Strike: Global Offensive. 

Související články