Nemluvit česky je nevýhoda, říká Fredi z mezinárodního týmu před startem Sazka eLEAGUE
Článek Nemluvit česky je nevýhoda, říká Fredi z mezinárodního týmu před startem Sazka eLEAGUE

Nemluvit česky je nevýhoda, říká Fredi z mezinárodního týmu před startem Sazka eLEAGUE

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE

6. 4. 2020 17:00

ROZHOVOR | Karel „fredi“ Královec se objevuje na profesionální česko-slovenské CS:GO scéně od samotného začátku, chvíli okusil i CS 1.6, není tedy žádným nováčkem. Za poslední roky vystřídal několik předních českých organizací a nyní se vydává do boje o titul v Sazka eLEAGUE s evropskou organizací Absolute Legends, za níž nastupují hráči různých národností. "Že nemluvíme česky, je velká nevýhoda," říká Fredi v rozhovoru pro sazkaeleague.cz a iSport.cz.

Jak vznikla spolupráce s týmem Absolute Legends?
"Už před třemi měsíci se mě ptal flip1 jak to mám s hraním, od kolika hodin odpoledne můžu hrát. A to můžu každý den přibližně od 17:00, protože chodím do práce. Bohužel, tenkrát to nevyšlo. Teď s příchodem nové ligy Sazka eLEAGUE mi napsal, že hledá hráče (je potřeba mít dva hráče CZ/SK, aby tým mohl hrát v lize) a jestli si s nimi zahraju kvalifikaci. Neváhal jsem, chci si zahrát pořádný turnaj. Konečně něco, co tady ještě nebylo."

Ale nastupoval jsi nedávno i za Yalla Esports...
"S nimi jsem hrál minor kvalifikaci. Kdybychom vyhráli, letíme do Brazílie. Všechno je o kontaktech. Jako všude. A jelikož jsem si prošel FPL-C a FPL evropskou nejvyšší soutěží, nějaké kontakty mám. Bohužel organizace v CS:GO nejsou tak daleko jako ve fotbale, profesionální smlouvy nemá každý. Tím pádem hráči mohou přecházet, jak se jim zalíbí. Samozřejmě, až mi přiletí pořádná smlouva, podepíšu to."

Vítězství proti Team Gravity v kvalifikaci Sazka eLEAGUE se nerodilo lehce, co bylo podle tebe zlomovým bodem série?
"Lehký to nebylo, prohráli jsme první mapu. Nikdy není optimální jít do zápasu s první porážkou. Oni měli pořád výhodu mapy, zápas jsme nakonec dotáhli na 2:2 a přišel Nuke, asi v jednu ráno... Nejdůležitější byla naše 'teroristická strana' (slabší strana na mapě de_nuke), kde jsme dali deset bodů a za 'policajty' už jsme si to pohlídali."

Na poslední mapě jsi kraloval se 32 killy, co tě nakoplo k takovému výkonu?
"V půl 2 ráno už nikdo nechce hrát dlouho, chtěli jsme jít spát (směje se). Ne, je to většinou o tom, jak je ten hráč chytrý a co dokáže udělat a vymyslet. Samozřejmě je potřeba štěstí v některých situacích. Já se snažil jako vždycky, asi mi pomohlo taky to, že jsem se rozehrál z předchozích map. Komentátor Deethane sám říkal, že mi to střílelo celý zápas. Štěstíčko asi..."

Oba týmy měly na přípravu minimum času, podepsalo se to na kvalitě zápasu?
"Určitě ano. Team Gravity den před naším zápasem uzavřel soupisku a my jsme spolu hráli teprve týden. Za týden se nedá nic natrénovat, není to tak jednoduchý, jak se zdá na první pohled. Není to jen o tom běhat na serveru, ale jsou tam důležitý věci jako využití granátů, načasování a hlavně týmová práce."

INFO: Kdy, jak, o kolik se hraje Sazka eLEAGUE. A jak bojovat znovu o postup »

Jste jediný evropský mix v lize, vnímáš to jako nevýhodu, co se týká komunikace?
"Je to velká nevýhoda. Člověk něco chce udělat rychle a teď to musí říct svému týmu, že někde někoho viděl, slyšel a chce na to nějak reagovat. Někdy se to nedá tak rychle vysvětlit, jako kdybych to řekl česky. Hlavně se stává, že jsou pojmenovaný pozice na mapě a každý tomu říká jinak. To je asi největší problém, pak si vysvětlujete, co tím kdo myslel."

Jaký je váš cíl v Sazka eLEAGUE?
"Určitě dosáhnout co nejlepšího výsledku, takže TOP 3 je pro mě cíl. Každý, chce ale vyhrát."

Koho vnímáš v lize jako největší favority?
"Největší favorit turnaje je asi tým Sinners, ale určitě taky eSuba a Brute. Uvidíme, jaký tým se připraví nejlépe a bude mít natrénováno."

Související články