Článek Největší turnaj roku ve StarCraftu ovládl Rogue. Vyhrál 3 miliony korun

Největší turnaj roku ve StarCraftu ovládl Rogue. Vyhrál 3 miliony korun

tej

6. 3. 2018 16:43

PŘÍMO Z KATOVIC | Ve stínu populární střílečky Counter-Strike: Global Offensive se o víkendu v polských Katovicích uskutečnil i největší turnaj roku strategické hry StarCraft 2. Tu podle očekávání ovládl jeden z jihokorejských hráčů, kde je hra velmi populární a Jihokorejci takřka nemají ve světě žádnou konkurenci. Pětadvacetiletý Lee „Rogue“ Byung Ryul se svými Zergy ve finále zazářil bezchybnou jízdou 4:0 a z Polska si odvezl 150 tisíc dolarů, tedy více než tři miliony korun.

Rogue se do finále probil ze 76 účastníků, ve skupinové fázi prohrál jen s Joonou „Serral“ Sotalou, finským hráčem, který se probojoval do play off jako jediný, kdo nepochází z Jižní Koreje. Serral se nakonec dostal až do semifinále, kde nestačil na Kima „Classic“ Doh Wooa.

A právě ve finále se utkal Classic s rasou Protossů s Roguem, který hraje za Zergy. Rogue se nenechal ani na chvíli zastavit a vítězem dalšího velkého turnaje se stal bez jediného zaváhání. Ve finále, které se konalo ve velké katovické hale Spodek, vyhrál zcela jasně 4:0.

Pro Roguea to však není první velká výhra. Čtyřiadvacetiletý jihokorejský profesionální hráč se do podvědomí fanoušků dostal už v roce 2015, kdy skončil mezi osmi nejlepšími hned v pěti velkých turnajích. Za poslední rok dosáhl neuvěřitelných výsledků. Dokázal vyhrát IEM v Šanghaji, GSL 2017 Super Tournament 2 i světový šampionát IEM Season XII. Za celou svou kariéru profesionálního hráče vyhrál už 546 tisíc dolarů, tedy více než jedenáct milionů korun.