Dota 2 Článek Největší odměna v historii esportu! The International 10 láme rekordy

Největší odměna v historii esportu! The International 10 láme rekordy

Michal "Shovelmeister" Mašika

26. 8. 2020 12:03

The International opět láme rekordy. Tentokrát překonává loňský ročník, kde se hrálo o 34,33 milionu dolarů. Stává se tak největší esportovou akcí v historii, co se týče finančních výher.

Přestože množství aktivních hráčů Doty 2 pomalu klesá, finanční odměny pro hráče na svátku Doty každoročně rostou. K základní částce 1,6 milionu dolarů se přidává čtvrtina všech prodejů z Battle Passu, jež se letos obzvláště povedl. Fanoušci mohou získat od klasických truhel a sezónních efektů až tři Arcany a dvě Persony. Navíc, pokud investují větší obnosy peněz a dosáhnou na úroveň 1000, respektive 2000, získají repliku Aegisu v měřítku 1:5 a sošku Roshana.

Dosáhnout na takto vysoké úrovně čistě hraním je naprosto nemožné, pokud tedy máte zájem o uvedené věci, musíte zkrátka sáhnout do peněženky a obětovat několik tisíc korun. Růstu prize poolu rovněž pomáhá poměrně vysoký průměrný věk hráčské základny, což potvrzují i neoficiální průzkumy. Většina hráčů Doty je starší 16 let. Mohou tedy pracovat, a tedy mají zpravidla dostatek peněz na utrácení ve své oblíbené hře.

Za překonání devátého ročníku The International obdrží každý majitel Battle Passu 10 úrovní zdarma. Pokud se povede překonat i hranici 40 milionů dolarů, dostanou přispěvatelé dalších 10 úrovní. 40 milionů dolarů se zdá být velmi daleko, stále však žije naděje na překonání i této magické hranice. Hráči netrpělivě čekají na třetí Immortal truhlu a Arcanu na Windranger. Tyto dvě odměny mohou ještě velmi významně ovlivnit prodeje bitevního deníku.

V první desítce největších esportových turnajů nyní bude 7x The International, 2x světový šampionát ve Fortnite a desáté místo získá LoL 2018 World Championship.

Top 10 největších turnajů historie (bez TI 10) • Foto esportsearnings.com

Související články