Sazka eLEAGUE Článek

Nejlepší levý záložník? Brazilec z Rulebreakers láká i profíky

Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
25. 10. 2020 17:00 Sdílej:

V pátek večer jsme se dočkali nového proma FIFA 21: Rulebreakers. V první jedenátce se nachází hned několik zajímavých jmen, zřejmě největší hype je okolo brazilského křídelníka Douglase Costy. Co z něj dělá tak lákavou kartu?

Rulebreakers mají jeden hlavní koncept. Hráči opustí svůj typický herní styl. Harry Kane například na nové kartě má 91 pace, což z něj dělá jednu z nejdražších karet (kromě ikon) v celé hře. 

Velkou pozornost si však vyžádal jiný hráč. Základní karta Douglase Costy je sama o sobě silná. Hlavním problémem brazilského špílera reprezentujícího barvy Bayernu Mnichov je ale jeho slabá noha, na které má pouhé tři hvězdičky. Co se týče rychlosti, hbytosti a skill moves, patří mezi elitu.

Největším rozdílem mezi klasickou zlatou kartou a Rulebreakers verzí je střelba. Ta se zvýšila o 14 bodů a Douglas Costa je tak více, než jen rychlé křídlo. Šikovné nohy a přesná střelba z něj dělají opravdovou hrozbu. To potvrdil i Dominik „Seron“ Čermák, kterého brazilský křídelník okamžitě zaujal.

Douglas Costa ještě v dresu Juventusu • Foto Profimedia.cz

„Douglas vypadá zajímavě, stejně tak i Radja,“ komentoval Rulebreakers karty Seron. 

Nejvyšší rating z první jedenáctky má Harry Kane, jehož hlavní boost přišel v rychlosti. „Čísla na kartách často nemusí být úplná pravda,“ varoval Seron. 

Někteří Douglase Costu nazývají levnější verzí Neymara. Ta vás v tomto případě vyjde na necelého půl milionu.

Podle prvních testů se zdá, že tato Rulebreakers karta je velice silná v driblinku. Kde však zaostává, je střelba, která nevypadá na ohodnocení 87.

Související články